Reklama

Za dużo ludzi w kościołach? Sprawdzała to kolbuszowska policja

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Himsan/Pixabay.com

Za dużo ludzi w kościołach? Sprawdzała to kolbuszowska policja - Zdjęcie główne

Zgłoszenia sprawdzała kolbuszowska policja. | foto Himsan/Pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwa anonimowe zgłoszenia przyjęła kolbuszowska policja. Dotyczyły one kościołów i nieprzestrzegania obostrzeń sanitarnych w świątyniach.

Pierwsze zgłoszenie dyżurny KPP w Kolbuszowej przyjął w czwartek, 1 kwietnia, około godz. 19.30. Było ono anonimowe i dotyczyło nieprzestrzegania obostrzeń sanitarnych i zbyt dużej liczby wiernych podczas nabożeństwa w kościele w Kosowach (gm. Niwiska).


Kolejne zgłoszenie, również anonimowe, kolbuszowska policja przyjęła dwa dni później (sobotę, 3 kwietnia). Dotyczyło ono również nieprzestrzegania obostrzeń, tym razem w kościele w Raniżowie. Policjanci zweryfikowali zgłoszenia. W obu przypadkach pozostały one niepotwierdzone. 

To nie pierwszy raz, gdy mundurowi pojechali sprawdzić, ilu wiernych przebywa w świątyni. Podczas ubiegłorocznych świąt wielkanocnych, policjanci również dwukrotnie byli informowani o przypadkach niestosowania się mieszkańców naszego powiatu do nakazów związanych z liczbą osób uczestniczących w nabożeństwach. Wtedy w świątyniach mogło przebywać maksymalnie pięć osób (nie licząc księdza i służby liturgicznej). 

W jednym  przypadku dotyczącym kościoła w gminie Kolbuszowa policjanci nie potwierdzili podanych informacji. W drugim przypadku dotyczącym gminy Majdan Królewski zgłoszenie dotyczyło wcześniejszego okresu, dlatego funkcjonariusze nie mieli możliwości weryfikacji tych informacji. W obydwu przypadkach policjanci przeprowadzili rozmowę z księżmi, zwracając uwagę na obowiązujące przepisy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy