Reklama

Targowisko w Kolbuszowej powstanie w dwóch etapach. Gmina podzieliła inwestycję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Targowisko w Kolbuszowej powstanie w dwóch etapach. Gmina podzieliła inwestycję - Zdjęcie główne

Pierwszy etap inwestycji obejmuje m.in. utwardzenie nawierzchni targowiska w Kolbuszowej. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Kolbuszowa po raz drugi szuka firmy, która wybuduje targowisko przy ul. Wolskiej. Inwestycja została odchudzona. Jakich prac możemy spodziewać się w pierwszym etapie realizacji tego zadania?

Targowisko przy ul. Wolskiej czynne jest dwa razy w ciągu tygodnia: we wtorki i soboty. Można tam kupić m.in. ubrania, pościel, garnki, firanki, meble, zabawki, biżuterię, narzędzia ogrodnicze czy elektryczne. Obecnie to nieutwardzony plac, bez wyznaczonych miejsc do handlu czy parkingu. Jesienią klienci chodzą po błocie, a w lecie kurz osiada na sprzedawanych towarach. 

Gmina szukała firmy, która obiekt nie tylko wykona, ale i zaprojektuje. Na działce utwardzonej kostką betonową ma pojawić się kontener sanitarny i wiaty z zadaszeniem o powierzchni ok. 650 mkw. Wydzielone też zostaną stanowiska dla sprzedających i wykonane zostaną alejki dla kupujących. 

Samorząd planował na ten cel przeznaczyć 1 mln 428 tys. zł (w tym dofinansowanie z Polskiego Ładu). Najtańsza oferta wyniosła 3 mln 451 tys. zł. Pierwszy przetarg unieważniono i ogłoszono ponownie. 

- Od początku było wiadomo, że kwota, którą zaplanowaliśmy, będzie niewystarczająca, ale te ceny, jakie pojawiły się po przetargu, po prostu nas zmroziły

- mówił kilka tygodni temu Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej

Władze miasta zdecydowały o wykonaniu tego zadania w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmuje m.in. roboty instalacyjne (m.in. wykonanie kanalizacji), utwardzenie terenu (wykonanie dojść, dojazdów i budowę 8 miejsc postojowych), nasadzenie zieleni na placu głównym, montaż ławek i koszy oraz powstanie kontenera sanitarnego. Firma, która wygra ogłoszony przez gminę przetarg będzie miała na zaprojektowanie i wykonanie targowiska 450 dni. Zadaszenie miałoby zostać wykonane w kolejnym etapie inwestycji. 

- Niech robią. To największy plac targowy w okolicy a wygląda jak na jakiejś małej wsi. W Majdanie, Sędziszowie, czy nawet w Widełce mają ułożoną kostkę. A tutaj nic nie zmienia się od lat

- mówi mieszkaniec miasta. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy