Reklama

Tańszy węgiel dla mieszkańców. Gmina Dzikowiec również zaangażuje się w sprzedaż opału

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Tańszy węgiel dla mieszkańców. Gmina Dzikowiec również zaangażuje się w sprzedaż opału - Zdjęcie główne

Kolejna gmina chce zapewnić tańszy węgiel dla swoich mieszkańców. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Dzikowiec także chce zapewnić swoim mieszkańcom tańszy węgiel i zamierza zaangażować się w jego sprzedaż.

Dzikowiecka gmina włączyła się w akcję dystrybucji węgla dla mieszkańców na preferencyjnych warunkach, czyli po cenie nie wyższej niż 2 000 złotych brutto za tonę. Samorząd mówi, że chce tym samym ułatwić dostęp do tańszego węgla.

- Każde gospodarstwo domowe zlokalizowane na terenie gminy, które zainteresowane jest kupnem węgla dystrybuowanego przez gminę, może zgłosić zapotrzebowanie na konkretną ilość węgla i jego rodzaj

- czytamy na stronie Urzędu Gminy w Dzikowcu.

Zapotrzebowanie można zgłaszać za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie urzędu lub telefonicznie pod numerem tel.  17 22 74 508. Urzędnikom trzeba podać dane takie jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, rodzaj węgla (groszek, orzech, kostka, ekogroszek) oraz ilość potrzebnych ton. 

- Zebranie tych informacji pozwoli określić skalę potrzeb gospodarstw domowych na węgiel kamienny i odpowiednio zaplanować działania w zakresie zakupu oraz dystrybucji węgla na terenie naszej gminy

- dodają przedstawiciele UG w Dzikowcu.

Wnioski o zakup węgla można równocześnie składać do 30 listopada tego roku (za pośrednictwem ePUAP oraz drogą elektroniczną). Wzory wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy w Dzikowcu oraz na stronie internetowej.

Sekretarz Genowefę Dębiak chcieliśmy zapytać o to, kto zajmie się dystrybucją węgla na terenie gminy, gdzie będzie punkt odbioru opału oraz kiedy wystartuje sprzedaż. Mimo kilku prób w ciągu ostatnich dwóch dni nie udało nam się jednak z nią skontaktować.

___

Wniosek może złożyć każdy mieszkaniec gminy Dzikowiec, który uprawniony jest do otrzymania dodatku węglowego.

Kolejny z wymogów mówi o tym, że osoba, która chce złożyć wniosek, nie dokonała dotychczas zakupu węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2 tys. zł i co najmniej 1,5 tony w przypadku składania wniosku do 31 grudnia 2022 roku i trzech ton w przypadku składania wniosku po 1 stycznia 2023 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy