Reklama

Tam, gdzie nikt się nie spodziewa

Opublikowano:
Autor:

Tam, gdzie nikt się nie spodziewa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Bezpieczna gmina w jednym z bezpieczniejszych powiatów jednego z najbezpieczniejszych województw – taka diagnoza stanu bezpieczeństwa została postawiona przez pracujących na tym terenie policjantów za 2016 rok.

- Czas reakcji na zdarzenie: średnio 9 minut 18 sekund. Poza postępowaniami w przypadku 39 przestępstw, 57 postępowaniami wyjaśniającymi w sprawach o wykroczenia. Policjanci podjęli także 612 różnorakich interwencji (w 2015 r. - 467) i nałożyli 226 mandatów karnych (rok wcześniej: 123) - mówi Robert Kobylski, naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Na sesji Rady Gminy w Niwiskach przedstawił on ubiegłoroczną pracę policji, w tym omówił statystykę.

Pełne ręce
Poza postępowaniami i karaniem mandatami, codzienna praca policjantów to także interwencje publiczne i domowe, przeprowadzanie wywiadów i dokonywanie ustaleń na żądanie organów uprawnionych. Ponadto wykonują czynności w ramach programu dotyczącego przemocy w rodzinach objętych procedurą "niebieskiej karty". Funkcjonariusze kierują też wnioski do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w Niwiskach i Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej o zastosowanie leczenia odwykowego wobec osób nadużywających alkoholu. Policjanci realizują również zadania w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich.

O tym, że i w roku obecnym policjanci będą mieli ręce pełne pracy, przekonują dane za pierwszy kwartał roku. Wszczęto już 11 postępowań karnych (dwa znęcania nad członkiem rodziny, 1 uszkodzenie mienia, przywłaszczenie, naruszenie nietykalności cielesnej, 2 prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, itp.) i 11 wyjaśniających (m.in. zakłócenie porządku publicznego, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego).

Więcej w 20 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE