Reklama

- Tak wysokie diety są nieuczciwe - mieszkańcy piszą petycję do władz Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

- Tak wysokie diety są nieuczciwe - mieszkańcy piszą petycję do władz Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Mieszkańcy piszą do władz gminy w sprawie podwyżek diet radnych. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy Kolbuszowej apelują do burmistrza Jana Zuby i samorządowców zasiadających w gminnej radzie, aby wstrzymali się z podwyżką diet. - Każdy z radnych pracuje i ma źródło swojego utrzymania, a jeśli jest emerytem lub rencistą to też ma, z czego się utrzymać - arguemntuje autorka petycji.

Za kilka dni dokładnie w poniedziałek (23 stycznia) komisja skarg, wniosków i petycji zapozna się z pismem mieszkanki Kolbuszowej. Kobieta prosi w nim o wstrzymanie podwyżek z uwagi na ogólnokrajowy kryzys. 

Przypomnijmy, że Rada Miejska w Kolbuszowej przymierza się do podwyżki uposażenia, ale nic w tej sprawie nie jest jeszcze przesądzone. 

Samorządowcy z gminy Kolbuszowa podali swoje propozycje zmian dotychczasowych diet. O tym pisaliśmy (kliknij link, aby przejść do artykułu) tutaj:

Takie stawki diet proponują radni. Rada Miejska w Kolbuszowej przymierza się do podwyżek

Jeszcze w listopadzie 2022 roku do Mirosława Kaczmarczyka, przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji, wpłynął wniosek radnego Michała Karkuta. Samorządowiec w oficjalnym piśmie nawoływał do rozpoczęcia prac nad zmianą uchwały regulującej stawki wynagrodzenia dla Radnych Rady Miejskiej w Kolbuszowej i sołtysów za udział w pracach organów gminy Kolbuszowa. 

Po tej informacji mieszkanka gminy Kolbuszowa napisała oficjalne pismo, które skierowała do władz urzędu w poniedziałek (16 stycznia). 

- Prosimy o wstrzymanie podwyżek z uwagi na kryzys ogólnokrajowy. Każdy z radnych pracuje i ma źródło swojego utrzymania, a jeśli jest emerytem lub rencistą to też ma z czego się utrzymać. Tak wysokich podwyżek jakie planujecie to nikt z pracowników w zakładach pracy, jak i renciści i emeryci nie otrzymuje

- czytamy w petycji. Autorka pisma podkreśla, że podwyżki diet są rażące i nieuczciwe względem lokalnej społeczności. - Wnioskujemy o wprowadzenie od następnego roku podwyżek procentowych w takich stawkach jakie obowiązują każdego roku emerytów i rencistów. Do petycji dołączam podpisy z osiedla Brata Alberta w Kolbuszowej. Może nie jest tak dużo, ale ze względu na mój wiek, pogodę i krótki czas który goni do przodu powinno wam dać do zrozumienia, że tak wysokie diety są nieuczciwe - dodaje kobieta. 

Nad przesłanym pismem pochylą się radni Rady Miejskiej w Kolbuszowej i zadecydują czy uznać go za zasadne. Członkami komisji skarg, wniosków i petycji są: 

  • Barbara Bochniarz - przewodnicząca
  • Mirosław Kaczmarczyk
  • Michał Karkut
  • Piotr Panek
  • Dorian Pik
  • Stanisław Rumak
  • Roman Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy