reklama
reklama

Tak wygląda praca dzielnicowego. 3 pytania do Aleksandra Puzio z Posterunku Policji w Majdanie Królewskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP Rzeszów

Tak wygląda praca dzielnicowego. 3 pytania do Aleksandra Puzio z Posterunku Policji w Majdanie Królewskim - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

foto KWP Rzeszów

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCIPraca policjanta nie jest łatwa. Wie o tym doskonale Aleksander Puzio z Posterunku Policji w Majdanie Królewskim, który zdobył 3. miejsce w wojewódzkich zawodach dzielnicowych. Z jakimi problemami spotyka się na co dzień? Jakich jest najwięcej? Posłuchajcie.
reklama

Jak już informowaliśmy, wysokie 3. miejsce w 13. Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku" zajął kolbuszowski policjant, pełniący służbę na posterunku w Majdanie Królewskim.

reklama

Sierżantowi sztabowemu Aleksandrowi Puzio zadaliśmy trzy pytania na temat pracy dzielnicowego. Zobaczcie, jak odpowiadał:

Trzecie miejsce w eliminacjach wojewódzkich to nie lada wyczyn. Czym dla pana jest to wyróżnienie?

- Stanowisko dzielnicowego na Posterunku Policji w Majdanie Królewskim objąłem 20 września 2022 roku. Niemal dokładnie w pierwszą rocznicę mojej służby na tym stanowisku udało mi się zająć trzecie miejsce we wspominanych eliminacjach. Dla mnie osobiście to duże wyróżnienie, ale także potwierdzenie, że ostatni rok udało mi się przepracować owocnie, a wiedza, jaką zdobyłem, a także ta, która została mi przekazana przez starszych służbą kolegów, pozwala mi wywiązywać się z zadań dzielnicowego.

Z jakimi problemami spotyka się jako dzielnicowy na co dzień? Jakich jest najwięcej?

reklama

- Służba dzielnicowego nastawiona jest na bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną przydzielonego rejonu służbowego. Znaczną część czasu poświęcam na realizację procedur "Niebieska Karta", którą zostały objęte osoby doznające przemocy w rodzinie. Czynności te realizuję wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy Majdan Królewski. Niestety główną przyczyną występowania tej przemocy jest alkoholizm któregoś z członków rodziny. Nadużywanie alkoholu i tego konsekwencje mógłbym wskazać jako główny problem, który przysparza nam najwięcej pracy.

Problemy z roku na rok się zmieniają? Przybywają nowe, czy raczej są one stałe i od lat niezmienne?

- Myślę, że główne problemy takie jak - nadużywanie alkoholu, przemoc w rodzinie czy nieporozumienia sąsiedzkie, towarzyszą służbie dzielnicowych od wielu lat i trudno mi z perspektywy przepracowanego roku ocenić, czy jest ich więcej, czy mniej. Z pewnością spora część pracy dzielnicowego, a także innych instytucji, ukierunkowana jest właśnie na pomoc rodzinom dotkniętym przemocą domową. Mam nadzieję, że kolejne lata mojej służby na tym stanowisku, a także współpraca z innymi podmiotami, pomogą w ograniczeniu tych negatywnych zjawisk w przydzielonym mi rejonie służbowym. 

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama