Reklama

Sklep Dino w gminie Kolbuszowa. Znamy lokalizację nowego supermarketu [MAPA]

Opublikowano: pon, 11 kwi 2022 20:00
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Sklep Dino w gminie Kolbuszowa. Znamy lokalizację nowego supermarketu [MAPA] - Zdjęcie główne

Sklep powstać ma w Kolbuszowej Dolnej. | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sieć sklepów Dino chce śmiało wejść na rynek w powiecie kolbuszowskim. Mieszkańcy Cmolasu czekają aż supermarket stanie w ich miejscowości. Tymczasem dowiadujemy się o kolejnej lokalizacji, gdzie miałby stanąć sklep marki Dino. Tym razem chodzi o gminę Kolbuszowa.

Irena Dąbek, kierownik Referatu Budownictwa i Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej, poinformowała, że do kolbuszowskiego magistratu wpłynął wniosek o wydanie zgody na budowę sklepu Dino w Kolbuszowej Dolnej. 

Supermarket miałby powstać na działce znajdującej się przy ul. Mieleckiej. Wniosek o wydanie warunków zabudowy wpłynął do urzędu w połowie marca. Powierzchnia zabudowy według wskazań inwestora to około 600 mkw. Po wydaniu pozytywnej decyzji kolbuszowskiego urzędu inwestorowi pozostaje złożyć stosowne dokumenty do Wydziału Architektury i Budownictwa. 

Przypomnijmy, że również na terenie Cmolasu powstać ma sklep marki Dino. Liczący ponad 500 metrów kwadratowych obiekt handlowy stanąć ma naprzeciwko cmentarza. Jeszcze w ubiegłym roku sieć sklepów wystąpiła do Wydziału Architektury i Budownictwa w Kolbuszowej z wnioskiem o pozwolenie na budowę. 

Sklep Dino wybudowany ma zostać pomiędzy drogami powiatowymi relacji Cmolas-Trzęsówka oraz Cmolas-Ostrowy Tuszowskie. Grzegorz Jaje, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa w Kolbuszowej, poinformował, że budynek ma mieć 523,65 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Stanąć ma on na działce o powierzchni 35 arów. O tym pisaliśmy w artykule: W Cmolasie powstanie nowy supermarket

Kierownik Grzegorz Jaje poinformował o tym, że sieć sklepów uzyskała stosowne pozwolenia, ale pojawiły się głosy sprzeciwu. Wysłali oni odwołanie od decyzji, które wydział architektury przekazał do wojewody podkarpackiego. Aktualnie sprawa wróciła do Kolbuszowej i czeka na ostateczną decyzję. 

Dino Polska S.A. – polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych założona w 1999 roku. Na koniec 2020 sieć liczyła 1496 sklepów, a ich powierzchnia sprzedaży wyniosła 582,6 tys. metrów kwadratowych.

Na tej działce w Kolbuszowej Dolnej planowana jest budowa supermarketu Dino:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy