Reklama

Szykują się wielkie zmiany w pływalni w Cmolasie. Co w planie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: OWiR Cmolas

Szykują się wielkie zmiany w pływalni w Cmolasie. Co w planie? - Zdjęcie główne

Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie prężnie rozwija swoją działalność. | foto OWiR Cmolas

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ośrodek Wypoczynki i Rekreacji w Cmolasie ma ambitne plany względem pływalni oraz całego obiektu. Mówiła o nich Iwona Soda, dyrektor cmolaskiego OWiR-u.

Kryta pływalnia w Cmolasie prowadzi swoją działalność od blisko 22 lat. Wszystkie urządzenia pływalni pracują 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, stąd też niektóre z nich lata świetności mają już za sobą.

Konieczne remonty

Iwona Soda, dyrektor Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie, przygotowała informacje o planowanych remontach bieżących, inwestycjach i kierunkach rozwoju cmolaskiego ośrodka.

W informacji tej znalazła się wzmianka o przeprowadzeniu koniecznego remontu całej niecki basenowej pływalni. Przez 22 lata tylko doraźnie przeprowadzono jej naprawy. Jeszcze w 2019 roku został uszkodzony laminat na niecce.

Po wykonaniu niezbędnych napraw oraz dokonaniu oceny stanu niecki wskazano na konieczność kompleksowej naprawy. Degradacji uległ m.in. laminat wewnętrzny niecki. Ponadto mocno wyeksploatowane są filtry basenowe. Do wymiany są także płytki na basenie, w szatniach oraz pod prysznicami.

Wniosek do ministra

Szefowa cmolaskiego ośrodka poinformowała, że w 2020 roku złożony został do Ministerstwa Sportu wniosek o dofinansowanie remontu. Nie udało się jednak pozyskać pieniędzy. Obecnie trwa kolejny nabór na modernizację obiektów sportowych, a OWiR ponownie złożył wniosek na modernizację pływalni.

Zakres prac obejmuję m.in. wymianę filtrów basenowych, remont niecki i wymianę membrany, płytek na plaży basenowej i w szatniach oraz wymianę panelu sterującego. Koszt zadania to 700 tys. zł netto.

Plany ośrodka

Funkcjonowanie ośrodka na kolejne lata to kontynuowanie dotychczasowej działalności opartej na udostępnianiu obiektów osobom indywidualnym oraz grupom czy obozom. Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji planuję wykorzystywać swoją bazę sportową poprzez organizację m.in. obozów sportowych czy zawodów i rozgrywek.

Siłownia 

Dyrektor Soda zauważyła, że od klientów i sportowców często padają zapytania o siłownię wewnętrzną jako profesjonalne uzupełnienie treningów sportowych. Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z zaprojektowaniem takiej siłowni w oparciu o już istniejącą powierzchnię plus ewentualnie budowę dodatkowych pomieszczeń. Wszystko po to, aby planowana inwestycja spełniała wymogi.

Rehabilitacja

Oprócz dotychczasowej oferty, czyli wejść indywidualnych, zajęć nauki pływalni dla grupy, zajęcia aqua aerobiku, treningów dla klubów pływackich czy też wynajmu sauny, ośrodek planuję uruchomić zajęcia rehabilitacyjne. Pod koniec ubiegłego roku zgłosili się do ośrodka wykwalifikowani rehabilitanci z Mielca, którzy planują w Cmolasie uruchomić zajęcia rehabilitacyjne dla osób z różnymi dysfunkcjami ruchowymi lub wskazaniami do rehabilitacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy