Reklama

Cmolas: Pies znowu ugryzł. Właściciel usłyszał zarzuty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Cmolas: Pies znowu ugryzł. Właściciel usłyszał zarzuty  - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy policjanci ponownie interweniowali w Cmolasie w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pogryzienia przez psa.

W poniedziałek (17 maja) wieczorem dyżurny kolbuszowskiej policji dostał zgłoszenie o pogryzieniu przez psy. 

Z relacji zgłaszającego mieszkańca gminy Cmolas wynikało, że gdy był w sklepie, zauważył, jak cztery biegające luzem psy szczekały na jadącą rowerem 12-letnią jego córkę - przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. Wybiegł on na zewnątrz i odgonił zwierzęta. Jak ustalono, jeden z psów ugryzł dziewczynkę w nogę. Ze wstępnych informacji przekazanych przez mężczyznę wynika, że psy należą do znanego mu mieszkańca Cmolasu, który w trakcie zdarzenia znajdował się w rejonie sklepu, a zapytany przez zgłaszającego zaprzeczył, aby to były jego zwierzęta. 

- Mężczyzna oddalił się z miejsca przed przyjazdem policji

- dodała oficer prasowy.

Policjanci niezwłocznie pojechali do wskazanego mężczyzny, jednak nie zastali go w domu. Obecnie w zespole do spraw wykroczeń kolbuszowskiej jednostki prowadzone są w tej sprawie czynności wyjaśniające.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu do podobnej sytuacji doszło również w Cmolasie. Pies zaatakował kobietę jadącą na rowerze. Straciła ona równowagę i upadła na chodnik. Całą sytuację widział właściciel zwierzęcia, który szedł razem z trzema psami, a żaden z nich nie był prowadzony na smyczy. Mężczyzna nie poczuwał się do odpowiedzialności, dlatego 77-letnia kobieta najpierw sama pojechała po pomoc do placówki medycznej, a następnie wezwała policję. Funkcjonariusze skierowali wniosek o ukaranie go do sądu.

We wtorek (25 maja) zarzuty z art. 77 § 2 kodeksu wykroczeń usłyszał 57-letni mieszkaniec gminy Cmolas.  Wobec tego samego mężczyzny policjanci skierowali w ubiegłym tygodniu wniosek o ukaranie w podobnej sprawie, w której na skutek ugryzienia przez psa ucierpiała pod koniec kwietnia mieszkanka Cmolasu.

Za popełnienie tego wykroczenia ustawodawca przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

W ubiegłym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej przeprowadzono 31 postępowań dotyczących nie zachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. W tym roku ( do 21.05.21) zarejestrowaliśmy już łącznie 21 spraw dotyczących wykroczeń z art.77 § 1 i 77 § 2 kw.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy