Reklama

Szukają wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

Opublikowano:
Autor:

Szukają wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

W tym roku Szlachetna Paczka odbędzie się już po raz dziewiętnasty, lecz by powstał rejon w Kolbuszowej, i potrzebujący otrzymali wsparcie, potrzebni są wolontariusze.

- To oni spotykają się z rodzinami, które otrzymają potem mądrą pomoc, poznają ich historie, określają ich potrzeby i dopasowują rodzaj i formę wsparcia do konkretnej sytuacji - mówi Dominika Sroka, Koordynator Regionalny Szlachetnej Paczki.

Aż 79 proc. wolontariuszy deklaruje, że udział w tej ogólnopolskiej akcji to najważniejsze doświadczenie w ich życiu.

- Wolontariusz Szlachetnej Paczki to bohater, który stwarza szansę na zmianę historii życia ludziom w potrzebie. Dociera tam, gdzie inni nie mają odwagi lub nie chcą. Nie jest obojętny. Dostrzega prawdziwe problemy, poznaje ludzi, których dotknęła bieda, i przywraca im godność - dodaje koordynator. 

W ramach akcji, również w powiecie kolbuszowskim, od kilku lat świąteczne paczki trafiają do osób najbardziej potrzebujących. Przygotowują je osoby indywidualne, całe rodziny czy zakłady pracy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE