Reklama

Szlachetna Paczka w Kolbuszowej. Sprawdź jakie rodziny potrzebują pomocy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Szlachetna Paczka Kolbuszowa

Szlachetna Paczka w Kolbuszowej. Sprawdź jakie rodziny potrzebują pomocy - Zdjęcie główne

Tegoroczna drużyna „Super W” składa się z 16 wolontariuszy. | foto Szlachetna Paczka Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wolontariusze Szlachetnej Paczki z powiatu kolbuszowskiego odwiedzili rodziny w potrzebie. - Spotkania i usłyszane historie cały czas tkwią w ich głowach, większość jest już opisana i ukazała się na stronie szlachetnapaczka.pl - mówi Anna Stec, liderka Szlachetnej Paczki Rejonu Kolbuszowa.

Otwarcie bazy rodzin poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy, którzy odwiedzają rodziny, samotnych seniorów i osoby chore. Poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby, żeby potem sporządzić ich szczegółowe opisy, które trafiają do internetowej bazy dostępnej na stronie szlachetnapaczka.pl. W ich gronie znajdziemy też te z powiatu kolbuszowskiego.

Baza rodzin udostępniona została w sobotę (12 listopada) Będzie ona powiększana o kolejne osoby, które można wesprzeć. Paczkę przygotować może każdy – osoby indywidualne, grupy znajomych czy współpracownicy. 

- Pamiętajmy, że przekazując paczkę pokazujemy, że rodzina nie jest sama ze swymi problemami. Podarunek ma być impulsem do zmiany w życiu

– mówi Anna Stec, liderka Szlachetnej Paczki Rejonu Kolbuszowa.

Dzięki bazie darczyńcy będą mogli zapoznać się z historiami rodzin i ich potrzebami. Te są bardzo różne – od ciepłych ubrań i jedzenia, po środki czystości, sprzęty domowe lub pomoc dla osób z niepełnosprawnością.

- Tegoroczna drużyna „Super W” składa się z 16 wolontariuszy – pomagamy rodzinom wielodzietnym, takim które zostały dotknięte chorobą, niepełnosprawnością, losowym zdarzeniem. Pomagamy także tym, którzy zostali dotknięci skutkami pandemii

- mówi Anna Stec.

Weekend cudów odbędzie się 10 i 11 grudnia.

– Ideą pomocy w Szlachetnej Paczce jest tzw. mądra pomoc. To zakorzenianie w tych rodzinach wiary, że mogą wyjść z trudnej sytuacji. Chcemy je zainspirować, pobudzić do działania, dać nadzieję, że trzeba walczyć o siebie, wierzyć w lepsze jutro

- dodaje nasza rozmówczyni.

Obecnie (dane na 21 listopada, godz. 11.50) w bazie znajduje się jedna rodzina:

 

Już dziś możesz pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Jak to zrobić? 

  • Wejdź na stronę www i wybierz rodzinę, której pomożesz odmienić świat
  • Nie musisz zastanawiać się, co włożyć do paczki - potrzeby każdej rodziny są dokładnie opisane.
  • Pomoc daje największą radość, gdy robi się to razem! Zrób paczkę z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, sąsiadami… Możliwości jest bardzo wiele! Tak jak Rodzin, które potrzebują naszej pomocy.
  • Gdyby pojawiły się pytania, zawsze możesz zwrócić się do wolontariusza, który jest w bezpośrednim kontakcie z rodziną.
  • Kiedy już zbierzesz potrzebne rzeczy, 10 i 11 grudnia dostarcz je do lokalnego magazynu paczki, z którego wolontariusze zawiozą je do rodzin.
 

Osoby, które chcą uzyskać więcej informacji na temat tego projektu, mogą skontaktować się z wolontariuszami dzwoniąc pod nr tel. 509 736 184.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy