Reklama

Szkolny Klub Wolontariusza w kolbuszowskiej "Jedynce"

Opublikowano:
Autor:

Szkolny Klub Wolontariusza w kolbuszowskiej "Jedynce" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z początkiem roku szkolnego w kolbuszowskiej "Jedynce" rozpoczął działalność Szkolny Klub Wolontariusza. Tworzy go już 60 uczniów.

Klub działa na podstawie opracowanego regulaminu i Kodeksu Etycznego Wolontariusza, którego przewodnim hasłem są słowa Jana Pawła II: "Wolontariat to przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu - swemu bliźniemu". Opiekę nad młodzieżą sprawują panie: Marta Potępa i Izabela Syniec.

Alternatywa dla nudy
Szkolny Klub Wolontariusza ma za zadanie organizować i świadczyć pomoc najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne. - Wolontariat uczy młodych ludzi obowiązkowości i odpowiedzialności, rozwija w nich potrzebę kreatywnego myślenia. Poprzez pracę na rzecz potrzebujących młodzież odkrywa własną wartość, czuje się akceptowana, traktowana poważnie - wyjaśniają nauczycielki. - Praca w Klubie jest także doskonałą alternatywą dla nudy, daje młodym możliwość robienia czegoś ważnego i wartościowego - dodają.

Śpiewają, zbierają, czytają
Chociaż Szkolny Klub Wolontariusza działa dopiero cztery miesiące, ma na swoim koncie już wiele działań na rzecz lokalnej społeczności. We wrześniu uczniowie z "Jedynki" towarzyszyli podopiecznym Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej w kursie łucznictwa, zorganizowanym w Głogowie Małopolskim. Wzięli też udział w IV Marszu Środowiskowych Domów Samopomocy w Nordic Walking. Wraz ze Szkolnym Kołem Caritas uczestniczyli w zbiórce żywności na terenie kolbuszowskich sklepów, którą zorganizowała Regionalna Fundacja Rozwoju "Serce". - Od listopada wolontariusze rozpoczęli dyżurowanie w szkolnej jadalni, a podczas dyskoteki andrzejkowej w ZSS w Kolbuszowej Dolnej przeprowadzali zabawy i wróżby andrzejkowe.

Więcej w 2 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE