Reklama

Szkoła w Woli Raniżowskiej będzie nosić imię biskupa Jana Ozgi. Uroczystości z udziałem patrona odbędą się 9 maja

Opublikowano: ndz, 7 kwi 2019 17:30
Autor:

Szkoła w Woli Raniżowskiej będzie nosić imię biskupa Jana Ozgi. Uroczystości z udziałem patrona odbędą się 9 maja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To już pewne. Szkoła Podstawowa w Woli Raniżowskiej będzie nosić imię biskupa Jana Ozgi.

Radni gminy Raniżów wyrazili zgodę na nadanie szkole w Woli Raniżowskiej imienia biskupa Jana Ozgi.

 

 

Kontrkandydatem król

Przed głosowaniem Irena Kata, dyrektor ZS w Woli Raniżowskiej, przedstawiła radnym działania związane z nadaniem imienia placówce. - Starania rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku na posiedzeniu rady pedagogicznej, podczas którego uzyskałam zgodę zebranych na podjęcie działań związanych z wyborem patrona. Wtedy też powołany został zespół ds. wyboru patrona, który opracował procedury wyboru patrona - poinformowała. Jak wyjaśniła dyrektor placówki, przyjęte zostało założenie, że kandydatów na patrona może zgłosić każdy członek społeczności szkolnej, zarówno uczeń, rodzic, jak i pracownik szkoły. - Do końca listopada wpłynęło osiem zgłoszeń kandydatów na patrona Szkoły Podstawowej w Woli Raniżowskiej. W protokole stwierdzono, że kandydatami na patrona szkoły są biskup Jan Ozga i król Kazimierz Wielki.

 

Duża przewaga

W styczniu 2018 roku społeczność szkolna wystosowała do ks. biskupa Jana Ozgi list z prośbą o wyrażenie zgody na kandydowanie. Biskup pozytywnie na nią odpowiedział. Głosowanie w sprawie wyboru patrona szkoły odbyło się 21 marca 2018 roku. W głosowaniu mogli wziąć udział uczniowie oraz ich rodzice (po jednym rodzicu z danego domu). - Według sporządzonego protokołu, oddano 260 głosów, w tym 215 na biskupa Jana Ozgę i pozostałe na króla Kazimierza Wielkiego. Frekwencja wyniosła 82 proc. i społeczność szkolna zdecydowanie opowiedziała się za kandydatem biskupem Janem Ozgą - zreferowała dyrektor Irena Kata.

Jak dodała, uroczystość nadania imienia szkole, z udziałem biskupa Jana Ozgi, zostanie połączona z wręczeniem placówce sztandaru i po uzgodnieniu z biskupem odbędzie się 9 maja 2019 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.