Reklama

Sześć budynków do wyburzenia w Kolbuszowej Górnej

Opublikowano: ndz, 10 mar 2019 20:30
Autor:

Sześć budynków do wyburzenia w Kolbuszowej Górnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z dużym opóźnieniem ruszyły prace związane z budową małej obwodnicy miasta, czyli łącznika krajowej "dziewiątki" z drogą wojewódzką prowadzącą w kierunku Sędziszowa Małopolskiego.

- Plac budowy przekazaliśmy wykonawcy 19 lutego - mówi Ewa Sudoł-Sikora, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. - Rozpoczął on prace od wycinki drzew i krzewów oraz rozbiórki mostu na potoku Górnianka. Po odhumusowaniu (zdjęcie pierwszej warstwy gruntu, przyp. red.) terenu przystąpi do prac ziemnych - dodaje nasza rozmówczyni. 

 

Najpierw budynki 

W tej chwili w Kolbuszowej Górnej pracuje kilka brygad. Ich zadaniem będzie w pierwszej kolejności usunąć budynki, które stoją na drodze małej obwodnicy.

-  Jest sześć budynków kolidujących z obwodnicą - trzy mieszkalne i trzy gospodarcze. Ich rozbiórka będzie możliwa po wydaniu nieruchomości przez dotychczasowych właścicieli - wyjaśnia przedstawicielka inwestora. 

Po tym jak zostaną one zburzone, roboty będą mogły być prowadzone na całej długości odcinka planowanego traktu. 

 

Dwa ronda 

Inwestycja przewiduje budowę dwóch rond. Jedno będzie znajdowało się na krajowej "dziewiątce" w rejonie zburzonego mostu. Drugie - na drodze wojewódzkiej (tarcza ronda będzie znajdować się poza istniejącą drogą). Prace związane z ich powstaniem rozpoczną się najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja tego roku. 

- Utrudnienia dla kierowców będą niewielkie. Podczas budowy ronda na skrzyżowaniu z DK9 ograniczona zostanie prędkość. W przypadku budowy włączenia do drogi wojewódzkiej wprowadzony zostanie czasowo ruch wahadłowy - mówi Ewa Sudoł-Sikora. 

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +2 / -1

  małorolny

  Krowy przestaną mleko dawać

 • 3 lata temu | ocena +3 / -2

  Górnianka

  Mieszkam na Górnej nie opodal przebiegającej trasy i aż się boję co to będzie...

  • 3 lata temu | ocena +2 / -1

   Rolnik

   Kury się przestaną nieść...