Reklama

Szczepienia pod kontrolą

Opublikowano:
Autor:

Szczepienia pod kontrolą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Przez psy dochodzi do kolizji, a dzieci boją się same chodzić po wsi – twierdzi mężczyzna, którzy w sprawie wałęsających się po Zapolu czworonogów zgłosił się do naszej redakcji.

Czytelnik zauważa, że wałęsające się zwierzęta stanowią zagrożenie. - Przez psy dochodzi do kolizji, gdyż kierowcy, którzy nie chcą ich potrącić, zmuszeni są do gwałtownego hamowania. Na niebezpieczeństwo szczególnie narażone są dzieci, które boją się same chodzić po ulicy – powiedział jeden z mieszkańców.

Te psy mają właścicieli
Co o tej sytuacji powiedział sołtys Zapola? - To prawda. Mieszkańcy zgłaszali do mnie, że psów na ulicach jest bardzo dużo – przyznaje Damian Wilk. - W tej sprawie podjąłem kilka interwencji. Zaistniałą sytuację zgłaszałem zarówno do urzędu gminy jak i na policję. Konkretnie chodzi tutaj o te psy, które mają swoich właścicieli. Taka sytuacja występuje nie tylko w Zapolu, tak naprawdę każda wieś boryka się z tym  problemem – powiedział gospodarz wsi i zaznaczył, że w tej sprawie interweniowała już policja, karząc właścicieli za niedopilnowanie swoich zwierząt.

Zdaniem sołtysa w tej sytuacji pomóc może jedynie dyscyplina. - W ostatnim czasie w tej kwestii był spokój. Czasami zdarzy się, że pies się zerwie i ktoś zgłosi takie zdarzenie. Najwięcej takich sytuacji było w lecie, ostatnio nie otrzymywałem żadnych sygnałów. Temat ten był wielokrotnie poruszany, ale ciągle powraca. Będzie go można rozwiązać tylko wtedy, jeśli każdy będzie pilnował swoich zwierząt – dodał gospodarz sołectwa.

Więcej w 50 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE