Reklama

Szaleństwo mieszkaniowe! Młodzi ludzie jako miejsce osiedlenia najczęściej wybierają Cmolas

Opublikowano: wt, 7 lis 2017 11:57
Autor:

Szaleństwo mieszkaniowe! Młodzi ludzie jako miejsce osiedlenia najczęściej wybierają Cmolas - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas przeżywa prawdziwy boom mieszkaniowy. Prężnie rozwija się nie tylko Cmolas, ale i inne sołectwa.

- Muszę powiedzieć, że co roku, kiedy podpisuję decyzje lokalizacyjne pod budynki mieszkaniowe, to pod długopisem pojawia mi się rekord. To niesamowite - cieszy się Eugeniusz Galek, wójt gminy. - To nie jest wybryk jednego roku. Taki proces obserwuję już od pięciu lat - dodaje.

Nowych domów w ostatnich latach najwięcej powstało w stolicy gminy. - Ładnie rozwija nam się osiedle Pańskie Pole i Pogorzałki. Domy chętnie stawiane są też na początku Cmolasu, w kierunku ujęcia wody oraz za plebanią. Pewne uzupełnienia zauważamy także na Zakościelu - wylicza włodarz gminy.

 

Jednak nie tylko Cmolas cieszy się zainteresowaniem młodych mieszkańców. Chętnych do postawienia własnego domu nie brakuje także w Trzęsówce i Ostrowach Tuszowskich. Czynnikiem zachęcającym do osiedlenia się w tej ostatniej wiosce jest z pewnością bliska odległość do Mielca, gdzie spora część mieszkańców całej gminy znajduje zatrudnienie. - Mielec jest tym ośrodkiem, który przyciąga - podkreśla Eugeniusz Galek. - Przyciągają nie tylko zakłady pracy, w których, kto chce pracować, to pracuje, ale też szkoły, wyższe uczelnie i wszelkie instytucje kultury - dodaje wójt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -5

  do franek

  Nie wiesz chłopcze, to się nie odzywaj! Pokaż mi drugą taką gminę gdzie chodźby kanalizacja jest wykonana prawie w stu procentach gospodarstw domowych. Drogi, w największe zadu..e jedziesz gładkim asfaltem, tak można wyliczać i wyliczać! Kolbuszowa jest jeszcze z tym wszystkim w ubiegłej epoce.

  • 4 lata temu | ocena +4 / -0

   Franek

   Przejedz się po gminie Cmolas to więcej zobaczysz , potem zabieraj głos. Kanalizacja w Cmolasie tak, ale na zadupiu Cmolsu daleko jest do kanalizacji, tak samo z drogami , w najlepszym razie wysypanymi grubymi kaminiami.

 • 4 lata temu | ocena +5 / -3

  Franek

  W innych gminach jest tak samo, ludzie z miasta uciekają , ale wójtowie nie chełpią się tym , tylko działają , budują drogi, chodniki i oświetlenia, czego nie można powiedzieć o gminie Cmolas. Pchać się w te dziury nie radzę.

  • 4 lata temu | ocena +1 / -3

   Odp. Franek

   Oj nie zgadzam się , artykułu nie pisał wójt ,czy ktoś z gminy , tylko redakcja działając na statystykach . Uważam , że ta gmina jest bardzo dobrze prowadzona .

 • 4 lata temu | ocena +1 / -5

  qwerty

  Cmolas to bardzo ładna miejscowość ale dobrej pracy brakuje w pobliżu. Dlatego najlepiej budować się blisko dużego miasta