Reklama

Szaleństwo mieszkaniowe! Młodzi ludzie jako miejsce osiedlenia najczęściej wybierają Cmolas

Opublikowano:
Autor:

Szaleństwo mieszkaniowe! Młodzi ludzie jako miejsce osiedlenia najczęściej wybierają Cmolas - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas przeżywa prawdziwy boom mieszkaniowy. Prężnie rozwija się nie tylko Cmolas, ale i inne sołectwa.

- Muszę powiedzieć, że co roku, kiedy podpisuję decyzje lokalizacyjne pod budynki mieszkaniowe, to pod długopisem pojawia mi się rekord. To niesamowite - cieszy się Eugeniusz Galek, wójt gminy. - To nie jest wybryk jednego roku. Taki proces obserwuję już od pięciu lat - dodaje.

Nowych domów w ostatnich latach najwięcej powstało w stolicy gminy. - Ładnie rozwija nam się osiedle Pańskie Pole i Pogorzałki. Domy chętnie stawiane są też na początku Cmolasu, w kierunku ujęcia wody oraz za plebanią. Pewne uzupełnienia zauważamy także na Zakościelu - wylicza włodarz gminy.

 

Jednak nie tylko Cmolas cieszy się zainteresowaniem młodych mieszkańców. Chętnych do postawienia własnego domu nie brakuje także w Trzęsówce i Ostrowach Tuszowskich. Czynnikiem zachęcającym do osiedlenia się w tej ostatniej wiosce jest z pewnością bliska odległość do Mielca, gdzie spora część mieszkańców całej gminy znajduje zatrudnienie. - Mielec jest tym ośrodkiem, który przyciąga - podkreśla Eugeniusz Galek. - Przyciągają nie tylko zakłady pracy, w których, kto chce pracować, to pracuje, ale też szkoły, wyższe uczelnie i wszelkie instytucje kultury - dodaje wójt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE