Reklama

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW. Wtorkowe sprzątanie ulic. Czy to dobry pomysł?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pogoda pozwoliła w końcu na to, aby służby komunalne rozpoczęły porządki na ulicach Kolbuszowej. Nie wszystkim jednak wybrany termin, a konkretnie mówiąc wtorek, się podoba.

Dzisiaj (20 kwietnia) rano zamiatarka wyruszyła na ulice Kolbuszowej.

-  Czy akurat we wtorek, kiedy jest największy ruch w Kolbuszowej, ktoś musiał zaplanować sprzątanie miasta?

- zastanawia się nasz Czytelnik, który rano spieszył się do pracy. Podobnych sygnałów od innych kierowców otrzymaliśmy we wtorek kilka. 


Nasi rozmówcy podkreślali, że rozumieją to, że sprzątać trzeba. Według nich we wtorek zamiatarka powinna omijać główne ulice Kolbuszowej lub pojawiać się na nich po godzinie 11, kiedy większość osób jest w pracy, a na targ już się skończył.

Co na to Adam Maternia, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej? Jak mówi, jego służby działają w ramach obowiązującego prawa, m.in. Ustawie o drogach publicznych. Wykonywanych przez służby komunalne czynności nie można ograniczać.

Ponadto zakład ma podpisaną umowę z gminą Kolbuszowa na oczyszczanie ulic. Jak mówi prezes Maternia, w dokumencie nie ma zapisu, aby we wtorek zamiatarka nie pracowała. Gdyby taki zapis był, spółka musiałaby się do niego dostosować. Pracownicy działają w ramach ustalonego grafiku, a do wykonania jest sporo, tym bardziej że pogoda nie pozwalała na wcześniejsze rozpoczęcie prac.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy