Reklama

Świetna dyspozycja Moniki Węgrzyn w Rzeszowie i Dąbrowie Tarnowskiej

Opublikowano:
Autor:

Świetna dyspozycja Moniki Węgrzyn w Rzeszowie i Dąbrowie Tarnowskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Monika Węgrzyn z Widełki utrzymuje świetną dyspozycję. Ostatnio błyszczała w Rzeszowie i Dąbrowie Tarnowskiej. W niepodległościowych biegach walczyli też inni nasi biegacze.

W minioną sobotę (11 listopada) odbył się w Rzeszowie 5. PKO Bieg Niepodległości. Kolbuszowską Tiki-Takę reprezentowały trzy osoby: Monika Węgrzyn, trener Bogdan Karkut i Karolina Zuber. Na trasie pojawiło się sporo osób z naszej okolicy. 

Wśród nich świetnie spisał się Marcin Grabiec, który zajął wysokie 40. miejsce. - Na starcie pomimo niezbyt dobrej pogody stanęło ponad 1600 biegaczy, co było rekordem frekwencji, a trzeba dodać, że organizatorzy dzień przed biegiem wstrzymali zapisy z uwagi na wyczerpanie limitu startów. 

 

 

Atrakcyjne nagrody finansowe sprawiły, że w Rzeszowie wystartowali najlepsi aktualnie biegacze na dystansie 10 km, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw Europy: Karolina Nadolska, Matylda Kowal i Szymon Kulka. Byli też zawodowi biegacze  z Kenii i Ukrainy – zaznaczał trener Karkut. 

Najlepiej  z naszych reprezentantów spisała się najmłodsza, 15-letnia zawodniczka Tiki- Taki Kolbuszowa Monika Węgrzyn. - Nie tylko zdecydowanie zwyciężyła wśród juniorek do lat 19, ale co warte podkreślenia, uzyskała świetny jak na swój wiek czas: 42 minuty i 15 sekund, który dał jej bardzo wysokie 17. miejsce wśród wszystkich  kobiet – podkreślał Karkut. 

Czas uzyskany przez Monikę w Rzeszowie to jej nowy rekord życiowy (poprzedni 43,34). Na 648. miejscu znalazła się Karolina Zuber (niedawno wróciła do treningów po zagranicznym pobycie), 187. był Karkut, który skupiał się na prowadzeniu Moniki. 

Więcej w 46 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE