Reklama

Światłowód w gminie Niwiska. Trwają przyłącza do domów mieszkańców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.con

Światłowód w gminie Niwiska. Trwają przyłącza do domów mieszkańców  - Zdjęcie główne

Mieszkańcy długo czekali na podpięcie do światłowodu. Teraz jest to możliwe. | foto Pixabay.con

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wielu mieszkańców wciąż czeka na informację o planach VoiceNetu. O planach operatora mówili radni z gminy Niwiska. Okazuje się, że monterzy prosili, żeby rozpropagować wśród mieszkańców informację o możliwości przyłącza. Pomimo informacji i ulotek jest dość słabe zainteresowanie mieszkańców.

- Dużo się upominaliśmy i walczyliśmy o światłowód Voice Net. Jak wszyscy dobrze wiedzą, firma VoiceNet dość prężnie działa z przyłączami do domów nie tylko w Hucinie - zaczął Adma Chlebowski, radny i zarazem sołtys Huciny. 

Robert Róg, przewodniczący rady, poinformował, że VoiceNet zaczął robić przyłącza od Kosów. Jeżeli chodzi o to sołectwo, zainteresowanie jest olbrzymie. 90 procent mieszkańców złożyło deklarację i zapotrzebowanie na podłączenie internetu. Przyłącza na Kosowach zostały wykonane. Przy ul. Nowej, gdzie brakuje sieci, mieszkańcy czekają na uzupełnienie.

Wszystkie inne punkty adresowe, łącznie z tymi, które nie były dofinansowane, zostały wykonane. Po tym czasie mieli przenieść się na Hucinę, gdzie okazuje się, chętnych do połączenia się do sieci jest dużo mniej.

Poinformować mieszkańców

- Może rzeczywiście trzeba byłoby rozpropagować tę informację, chociaż było to już szeroko przekazywane - zastanawiał się głośno Robert Róg, szef rady. Jak dodał, dotarła do niego informacja, że zbyt małe zainteresowanie wśród wynika z tego, że potencjalny odbiorca oczekuje na możliwość skorzystania z usług innych operatorów. - Jednak na tę chwilę nie będzie to możliwe - zaznaczył Robert Róg.

Dzieje się tak, ponieważ do końca oddania projektu żaden inny operator nie będzie mógł "wejść" ze swoimi usługami na dany teren. Trudno określić termin zakończenia tego projektu i czy finalne terminy nie będą dalej przesuwane. - Każdy według siebie musi to już ocenić i oszacować. Wiem, że w innych miejscowościach zapotrzebowanie jednostkowe czy to na terenie Trześni, czy Niwisk były. Niektóre numery posesji były przez sieć pomijane. Wiem, że zostały one uwzględnione i przyłącz zostanie tam zrealizowany - nadmienił Robert Róg.

Wnioski już nie są potrzebne

Przewodniczący rady zaznaczył, że namawianie do skorzystania z usług nie jest rolą samorządu. Działania urzędu ograniczają się do przekazania informacji o takiej możliwości. Radny Róg nadmienił, że w Kosowach na przyłączeniu do internetu mieszkańcom bardzo zależało. 

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, wyjaśniała, że wnioski złożone przez mieszkańców w urzędzie gminy zostały przekazane do VoiceNetu. Urząd w Niwiskach pomagał w przekazaniu deklaracji. 

Robert Róg, uzupełniając swoją wypowiedź, dopowiedział, że obecne wnioski różnią się od poprzednich w grafice czy potrzebnych danych informacjach. - Może to jest przyczyną. Musimy zrozumieć, że przy takiej firmie jak i takim projekcie dużo się dzieje i wiele się zmienia - powiedział. Okres dwóch lat może też sporo zmienić. Teraz do firmy VoiceNet, można zgłosić się telefonicznie bądź mailowo. - Nie musimy wypełniać już wniosków. Jest to na pewno szybszy sposób niż skanowanie i wysyłanie wniosków - zaznaczył przewodniczący rady. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy