Reklama

Strzelnicą przy kolbuszowskim LO zajmie się ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Strzelnicą przy kolbuszowskim LO zajmie się ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji  - Zdjęcie główne

- W całej tej sprawie chodzi o interpretację przepisów - uważa Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego liceum, który będzie zarządzać strzelnicą. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z wybudowanej za 1,7 mln zł strzelnicy w Kolbuszowej wciąż nie można w pełni korzystać. Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego liceum, wyjaśnia, dlaczego tak jest.

Jeszcze w sierpniu zakończono budowę strzelnicy, która sąsiaduje z kolbuszowskim LO.  W ostatnich miesiącach trwało jej doposażanie oraz opracowywano regulamin strzelnicy. Zgodnie z przepisami zatwierdzić go musi burmistrz Kolbuszowej.

W pakiecie niezbędnych dokumentów przekazanych do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej zabrakło jednak decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowego budynku, którą wydaje powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Dlaczego?

 

Biorąc pod uwagę ustawę covidową, inwestor skorzystał z innej możliwości. Nie wystąpił o wydanie decyzji, a zgłosił do inspektoratu budowlanego zakończenie budowy strzelnicy. W takim przypadku nie ma potrzeby przeprowadzania kontroli na miejscu, a o tym, że budynek powstał zgodnie z projektem, oświadcza kierownik budowy. 

 

Z SKO do MSWiA 

Inspektor nadzoru wydał zaświadczenie, że nie wnosi sprzeciwu i można ze strzelnicy korzystać. Według burmistrza potrzebna jest jednak decyzja, żeby regulamin zatwierdzić. Tej powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydać nie może, bo sprawa została zamknięta. Sytuacja jest patowa. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu, do którego powiat kolbuszowski odwołał się od decyzji burmistrza z 17 listopada odmawiającej zatwierdzeniu regulaminu strzelnicy. 

- SKO przyznało nam rację - powiedział nam w poniedziałek (7 marca) Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego LO. Nie oznacza to jednak, że regulamin zatwierdzono. Jak się okazuje, burmistrz wciąż ma wątpliwości i wysłał zapytanie w tej sprawie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ostateczna decyzja powinna zapaść do końca marca. 

Odpowiedzą na pytania w LO

Na razie brak tego ważnego dokumentu nie koliduje z możliwością korzystania z obiektu. Obecnie prowadzone są zajęcia teoretyczne dla uczniów LO, którzy zapisali się do sekcji strzeleckiej. Chętnych było sporo, bo na 387 wychowanków szkoły należy do niej 180 uczniów (w tym 110 dziewcząt). Następnie uczniowie będą strzelać z broni pneumatycznej. Zgodnie z ustawą nie ma tu wymogu posiadania zatwierdzonego regulaminu strzelnicy. 

Pojawiają się natomiast pytania od mieszkańców, którzy również chcieliby skorzystać z tego obiektu, gdy będzie to już możliwe. Jak mówi dyrektor Fus, wszelkich informacji na ten temat udziela kierownik strzelnicy, z którym można skontaktować się pod nr. telefonu: 533 891 175.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy