Reklama

Strażacy z Korczowisk proszą o wsparcie

Opublikowano: śr, 20 lut 2019 10:43
Autor:

Strażacy z Korczowisk proszą o wsparcie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pismo od Ochotniczej Straży Pożarnej w Korczowiskach przedstawił podczas jednej z ostatnich sesji Jan Puzio, przewodniczący Rady Gminy Raniżów.

- Zarząd OSP w Korczowiskach zwraca się z uprzejmą prośbą do Rady Gminy Raniżów o przyznanie środków finansowych na wykończenie i wyposażenie sali dla druhów OSP - napisali strażacy. - Wniosek swój motywujemy tym, iż obecną salę chcemy przekazać dla nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Korczowiskach, które adaptuje ją na kuchnię - uzasadnili. - Podkreślamy, że do budżetu gminy Raniżów wpływają środki z wynajmu pomieszczeń dla telekomunikacji i sklepu GS Raniżów. Środki te nie są wykorzystywane w celu modernizacji strażnicy OSP w Korczowiskach - dodali.

 O komentarz w sprawie poprosiliśmy Jana Puzio, szefa rady gminy. -  Pismo OSP przedstawiłem na dwóch sesjach i Komisji Finansowej - wyjaśnił Puzio. -W budżecie, który uchwaliliśmy 17 stycznia, jest zabezpieczona kwota na wszystkie jednostki OSP w gminie - powiedział i dodał, że w budżecie nie ma jednak podziału na poszczególne jednostki. - Podziału takiego dokonuje wójt, ale radni chcą, aby jednostka dostała środki, o które wnioskuje - stwierdził i dodał: - Tym bardziej, że przez ostatnie cztery lata Korczowiska były konsekwentnie pomijane przy realizowanych inwestycjach. W Korczowiskach zawiązało się KGW i moim zdaniem trzeba im pomóc w funkcjonowaniu. W końcu po coś ta gmina jest.

Czy w podziale pieniędzy uwzględniono wniosek OSP Korczowiska? Do tematu wrócimy wkrótce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.