Reklama

Strażacy, gospodynie, rada sołecka i sołtys proszą o pieniądze. Na co?

Opublikowano:
Autor:

Strażacy, gospodynie, rada sołecka i sołtys proszą o pieniądze. Na co?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przedstawiciele Korczowisk wystosowali do raniżowskich samorządowców pismo, w którym zwrócili się z pewną prośbą.

List wystosowany został przez Ochotniczą Straż Pożarną w Korczowiskach, tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich, Radę Sołecką i sołtysa wraz z mieszkańcami. 

- Zwracamy się z prośbą do wójta oraz Rady Gminy Raniżów o przekazanie środków z przyszłorocznego budżetu na wykonanie prac wykończeniowych w budynku OSP w Korczowiskach - czytamy na wstępie pisma. - Wnioskujemy i przedstawiamy argumenty przekonujące, iż przyznanie środków z budżetu gminy na wykończenie budynku OSP w Korczowiskach poprawi lokalne warunki do życia mieszkańców wsi - napisali autorzy wniosku. 

Jak dodali, panie z Koła Gospodyń Wiejskich chcą organizować różnego rodzaju wydarzenia kulturalne oraz imprezy okolicznościowe otwarte dla wszystkich mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci, młodzieży oraz seniorów. - Lecz w tym momencie jest to niemożliwe, ponieważ dysponują wspólnie ze strażakami tylko jedną salą, która także nadaje się już do remontu - uzasadnili. - Wnioskujemy o przyznanie środków finansowych na wykonanie tych prac oraz o zrozumienie naszych potrzeb i podjęcie stosownych działań - zaapelowali w końcowej części pisma. Swój podpis pod wnioskiem złożył również Jan Żyła, sołtys Korczowisk.

Pismo zostało odczytane podczas sesji Rady Gminy Raniżów, 30 października. Czy prośba z Korczowisk zostanie uwzględniona w przyszłorocznym budżecie? Do tematu wrócimy niebawem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE