Reklama

Straż miejska i urzędnicy kontrolują gospodarstwa domowe w gminie Kolbuszowa. Z jakim skutkiem?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Straż miejska i urzędnicy kontrolują gospodarstwa domowe w gminie Kolbuszowa. Z jakim skutkiem? - Zdjęcie główne

Trwają kontrole gospodarstw domowych w gminie Kolbuszowa. | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejne gospodarstwa domowe kontrolowane są przez urzędników i straż miejską. W gminie Kolbuszowa trwa weryfikacja sposobu odprowadzania ścieków.

Jeszcze we wrześniu kolbuszowscy urzędnicy i straż miejska wyruszyli w teren. Rozpoczęli cykl kontroli zaplanowanych przez Urząd Miejski w Kolbuszowej.

- Podczas kontroli sprawdzamy rodzaj zbiornika, jego szczelność i czy właściciel posesji ma aktualną umowę lub chociaż rachunki za wywóz nieczystości

- mówiła Barbara Chmielowiec, pracownik magistratu podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Do tej pory urzędnicy i straż miejska skontrolowała gospodarstwa domowe w Widełce, Domatkowie, Świerczowie, Kolbuszowej Górnej, Weryni, oraz w Kolbuszowej przy ul. Piaskowej i Karkowskiej, w odcinkach gdzie brak jest kanalizacji. 

Więcej o tym przeczytasz tutaj: 

Teraz posypią się mandaty. Kontroli odprowadzania ścieków na posesjach w gminie Kolbuszowa ciąg dalszy

Na jakim etapie są kontrole ścieków w gospodarstwach gminy Kolbuszowa? Przedstawiciele magistratu informują, że kontrole zbiorników bezodpływowych odbywają się sukcesywnie. 

 

Do tej pory odbyło się już 54 kontroli terenowych, przeprowadzonych przez pracowników straży miejskiej oraz pracowników referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

- Jak dotąd nie wypisano mandatów, właściciele nieruchomości na których zostały wykazane nieprawidłowości zostali pouczeni o ciążących na nich obowiązkach wynikających z przepisów prawa miejscowego, jak i ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminie Kolbuszowa - informuje Krzysztof Matejek, sekretarz urzędu miejskiego. 

Kontrolujący wracają także do gospodarstw domowych w których przeprowadzone zostały kontrole. Rekontrole odbywają się nie wcześniej niż miesiąc po przeprowadzonej pierwszej kontroli, w związku z tym na ich wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać. Do tematu będziemy wracać. 

Także w gminie Cmolas rozpoczęły się kontrole. Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminie każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek posiadać umowę z firmą mającą zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transport nieczystości ciekłych z terenu gminy Cmolas. Więcej o tym tutaj:

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy