Reklama

Kolejna gmina w powiecie kolbuszowskim rusza z kontrolami gospodarstw domowych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Kolejna gmina w powiecie kolbuszowskim rusza z kontrolami gospodarstw domowych - Zdjęcie główne

Właściciele nieruchomości zostaną wezwani do urzędu gminy. | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Urzędnicy będą sprawdzać posesje pod kątem wywiązania się z regulaminu o utrzymaniu czystości i porządku w gminie Cmolas. O co dokładnie chodzi?

- Przypominamy mieszkańcom o obowiązku posiadania umowy na wywóz nieczystości ciekłych oraz dowodów uiszczania opłat za tę usługi - zapowiadają pracownicy cmolaskiego urzędu. 

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminie każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek posiadać umowę z firmą mającą zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transport nieczystości ciekłych z terenu gminy Cmolas.

- Właściciele nieruchomości, których budynki mieszkalne nie zostały podłączone do kanalizacji sanitarnej zobowiązani są do gromadzenia nieczystości ciekłych w szczelnych zbiornikach bezodpływowych lub w osadnikach w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków oraz do zgłaszania zbiorników bezodpływowych do ewidencji prowadzonej przez gminę Cmolas 

- tłumaczą urzędnicy. 

 

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu porządku i czystości, wójt kontroluje posiadanie umów i dowodów uiszczania opłat za usługi, o których mowa wyżej. Za brak umowy i/lub brak potwierdzeń wywozu nieczystości ciekłych właścicielowi grozi kara grzywny.

W związku z powyższym Urząd Gminy Cmolas w najbliższym czasie rozpocznie kontrole posiadania podpisanych umów na wywóz nieczystości ciekłych wraz z dowodami opłat za wykonaną usługę. Kontrola polegać będzie na wezwaniu właściciela nieruchomości do urzędu celem przedłożenia zawartej umowy z przedsiębiorcą oraz okazania dowodów potwierdzających uiszczenie opłat za tę usługę. Posiadane rachunki muszą potwierdzać regularność wywozu szamba.

Zgłoszenia posiadania zbiorników bezodpływowych na nieruchomości można dokonywać osobiście w Urzędzie Gminy Cmolas, pokój nr 16 w godzinach pracy urzędu.

- Nasza gmina w dziewięćdziesięciu paru procentach jest skanalizowana. Owszem będziemy kontrolować, ale jest to sprawa marginalna

- mówi nasz rozmówca Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. Włodarz dodaje, że są takie miejscowości, w których nie było warunków technicznych do wykonania kanalizacji sieciowej. W takich przypadkach zastosowanie znalazły przydomowe oczyszczalnie, które są regularnie kontrolowane.

- Jeżeli chodzi o gospodarstwa domowe, które posiadają zbiorniki na szambo i obowiązek jego wywozu, zostaną skontrolowane - podkreśla Eugeniusz Galek. Wójt zaznacza, że takich posesji w jego gminie jest niewiele.  

Przypomnijmy, że obecnie trwają kontrole gospodarstw domowych w gminie Kolbuszowa. Z tą jednak różnicą, że straż miejska i urzędnicy wyruszyli w teren. O tym przeczytasz tutaj: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy