Reklama

Starosta Kardyś ostro o LGBT

Opublikowano: czw, 12 lis 2020 14:45
Autor:

Starosta Kardyś ostro o LGBT - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Adam Bodnar, rzecznik Praw Obywatelskich, wystosował do Józefa Kardysia, starosty kolbuszowskiego, pismo. Sprawa dotyczy przyjętej przez radę powiatu uchwały w sprawie powstrzymania ideologii LGBT.

Rzecznik Praw Obywatelskich nie zgadza się ze stanowiskiem radnych powiatowych, którzy zagłosowali za podjęciem deklaracji "Samorząd wolny od ideologii LGBT". - Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Wyrażając sprzeciw wobec tego projektu, pragniemy podkreślić, że u podstawy naszego stanowiska nie stoi brak szacunku dla godności wyżej wspomnianych osób, ale troska o dobro wspólne całego społeczeństwa, a zwłaszcza o poszanowanie praw rodziców i dzieci - czytamy w podjętej deklaracji.

Rzecznik Praw Obywatelskich jest jednak innego zdania. Co na to Józef Kardyś, szef powiatu?

 Odcinamy się od popierania

- Pragnę podkreślić, iż u podstaw przyjętej deklaracji nie stoi brak szacunku dla godności osób identyfikujących się z ideologią LGBT, ale troska o dobro wspólne całego społeczeństwa, a zwłaszcza poszanowanie praw rodziców i dzieci - czytamy w piśmie starosty, które skierował do rzecznika.

Starosta Kardyś jasno zaznaczył, że samorząd powiatowy nie zgadza się na niszczenie rodziny, propagowanie wolności bez odpowiedzialności oraz apologizowanie seksualności sprowadzanej do przedmiotowości. Jednocześnie zaznaczył, że szanuje godność każdego człowieka i jest w pełni tolerancji dla wszystkich. 

- Jednakże odcinamy się od popierania ideologii, które niszczą rodzinę. Nie możemy pozwolić na propagowanie ideologii zmierzającej do liberalizacji seksualnej. Jednym z jej ideologów był Helmut Kentler. Jego demoniczny eksperyment przeprowadzany na dzieciach w Niemczech przyniósł ogromne spustoszenie i krzywdę. Do dzisiaj nie wiadomo, ile dzieci padło jego ofiarą - pisze ostro starosta.

Wartości a fundusze

Szef powiatu zauważył, że psychologia rozwoju dziecka jasno wskazuje, że to rodzina, czyli matka i ojciec, wywiera pierwszy i podstawowy wpływ na kształtowanie się osobowości dziecka i jest dla niego podstawowym środowiskiem wychowawczym. Wpływ rodziców na dzieci oddziałuje między innymi na rozwój ich funkcji poznawczych, kształtowanie się u dziecka równowagi uczuciowej i dojrzałości społecznej oraz formowanie obrazu własnej osoby. - Nikt nie rodzi się z ukształtowaną seksualnością. Tu również rodzi się pytanie. Jak wyobraża sobie pan świat za kilkanaście lat, kiedy dzieci będą wychowywane przez pary jednopłciowe? Jak będzie wyglądać nasza populacja? Jaka będzie przyszłość polskiej rodziny? - pyta Józef Kardyś.

W przesłanym piśmie rzecznik Praw Obywatelskim zaznacza, że przyjęte stanowisko rady powiatu w Kolbuszowej w przedmiotowej sprawie może mieć wpływ na ocenę zgodności wydatkowania przez Polskę funduszy Unii Europejskiej. - Przyznam szczerze, że argument ten przyjąłem z dużym niepokojem, ponieważ jak można uzależniać wartości od funduszy. Chcę jeszcze raz zwrócić uwagę, iż nasza uchwała nie miała na celu nikogo dyskryminować. Jest ona tylko i wyłącznie naszym sprzeciwem wobec propagowania ideologii LGBT. Mamy prawo bronić naszych poglądów, wartości chrześcijańskich i naszych dzieci, a Unia Europejska nie może nam tego odbierać. W tym miejscu aż ciśnie się na usta pytanie, czy jest pan rzecznikiem Praw Obywatelskich Polski, czy Unii Europejskiej? - pisze dosadnie starosta kolbuszowski.

Małostkowość państw 

Józefa Kardysia nie przekonuje również argumentacja rzecznika mówiąca o tym, iż konsekwencje przyjmowania przez wybrane samorządy uchwał o przeciwdziałaniu ideologii LGBT skutkują rozwiązywaniem współpracy przez miasta partnerskie i regiony z Francji oraz Niemiec. 

- Uważam, że zrywanie podpisanych umów o współpracy świadczy o nich samych i ich małostkowości. Śmiem twierdzić, że nie takich zagranicznych "przyjaciół" potrzebują nasze samorządy. Wspomnę, że mieliśmy już w swojej historii zawarty sojusz zarówno z Francją jak i Wielką Brytanią podczas II wojny światowej i jak się to zakończyło? Czy państwa te "obroniły" nas przed sześcioletnią tyranią faszystów niemieckich? - dopytuje retorycznie Kardyś. - Ponadto, również podczas II wojny światowej Polacy brali udział w działaniach obronnych we Francji i Wielkiej Brytanii. U boku aliantów walczyli od 1939 roku aż do zakończenia wojny. Wsławili się swoim bohaterstwem i męstwem na wielu frontach, jednakże w krajach, o które walczyli, niedostatecznie dobrze zadbano o ich upamiętnienie. Polska została również pominięta podczas zaproszeń na Paradę Zwycięstwa w Londynie. Wzięli w niej udział żołnierze z USA, Francji, Belgii, Brazylii, Czechosłowacji, Danii, Egiptu, Etiopii, Grecji, Iranu, Iraku, Luksemburga, Meksyku, Nepalu, Holandii, Norwegia i Transjordanii. Niestety zabrakło tam Polaków. Zadbali o to nasi "przyjaciele" - zaznacza dosadnie starosta.

 

 Zaniepokojony starosta

 Starosta kolbuszowskim w piśmie do rzecznika poinformował, że obecnie obserwuje i jest on mocno zaniepokojony faktem, iż policja, która stoi na straży ładu i porządku państwa, z pieczołowitością ochrania marsze równości, a atakuje i prowokuje uczestników marszów niepodległości.

 - Przykładem jest 26-latek oskarżony o dokonanie podpalenia budki obok Ambasady Rosyjskiej w trakcie Marszu Niepodległości. Głównym dowodem oskarżenia w sprawie miały być zeznania dwóch policjantów, którzy rozpoznali go wśród demonstrantów, mimo że uniewinniony miał na głowie kominiarkę. Oskarżony spędził dwa miesiące w areszcie. A może to była to policyjna prowokacja? - przytacza jedną z historii starosta i dopytuje, czy rzecznik interweniował w tej sprawie.

LGBT - skrót, który wziął się z języka angielskiego. Litery, które go tworzą, są pierwszymi literami słów: lesbian, gay, bisexual, transgender (lesbijki, geje, osoby biseksualne oraz osoby transpłciowe). Odnosi się ono do osób, które mają inną orientację seksualną niż heteroseksualiści, a także ludzi, których tożsamość płciowa nie pokrywa się z płcią w rozumieniu biologicznym.

W październiku 2019 r. Rada Powiatu Kolbuszowskiego przyjęła deklarację LGBT. Czternastu radnych powiatowych podpisało się pod tym, że m.in. będą strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców. Zrobią również wszystko, aby "do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci uwzględniającą "kwestie tożsamości psychoseksualnej i "identyfikacji płciowej" w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia".
Jedynie radny Emil Wilk z Weryni wstrzymał się od głosu. - Wydaje mi się, że nie jestem niczyim przeciwnikiem - powiedział w rozmowie z nami. - Każdy ma prawo podejmować własne decyzje życiowe. Każdy ma prawo do swoich myśli, wypowiedzi i postępowania - dodał radny.

Józef Kardyś, starosta kolbuszowski, zwrócił się z kilkoma pytaniami do rzecznika Adama Bodnara: - Czy występował pan w obronie wartości chrześcijańskich, kiedy profanowano krzyż i dopuszczano się obrazy uczuć religijnych wielu milionów Polaków na Krakowskim Przedmieściu? Czy zajął pan stanowisko w tej sprawie? Czy zajął pan stanowisko w sprawie profanacji mszy świętej podczas parady równości, która przeszła ulicami stolicy w ubiegłym roku? Czy w jakikolwiek sposób odniósł się pan do profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski? Czy wreszcie zajął pan stanowisko wobec ataku na patriotów polskich, biorących udział w marszu niepodległości przez europosła GuyaVerhofstadta, który nazwał wszystkich jego uczestników faszystami i neonazistami? Mając na uwadze powyższe, rodzi się wiele pytań i wątpliwości w każdej sprawie. Na koniec chcę podkreślić, że szanujemy każdego człowieka i jesteśmy pełni tolerancji dla wszystkich. Jesteśmy gotowi do dialogu toczącego się we wzajemnym szacunku i poszanowaniu naszych wartości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (22)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -1

  socjolog

  kardyś sie zachował jak mąż stanu w tej sytuacji . reszta sie nie liczy

 • rok temu | ocena +0 / -0

  menager budowlany

  ja jestem za równo uprawnieniem , przyjmę do roboty przy betonie i fundamentach każdą ilość pedałów, i naucze ich roboty, w gospodarce komunalnej nie ma kto robić przy kanalizacji, ludzi brakuje do pracy , jest szansa na równouprawnienie

 • rok temu | ocena +1 / -1

  paweł

  a czy w ogóle wie co znaczy skrót LGBT? ciemnogród głosował no to mają działaczy takich jakich wybrali!!!!zobaczą finanse unijne jak świnie niebo , ale ludzie już nauczyli się jeździć po dziurawych drogach, przyzwyczaili się do całkowitego zastoju w inwestycjach , skrajnej głupoty i populizmu!!!

 • rok temu | ocena +0 / -4

  na czasie

  gratulacje i to jest przywódca co jasno wyrażą poglądy a gdzie są nauczyciele, ta całą inteligencja , wszyscy sie boją i żeby tylko wypłatę wziąć , zdalnie sterowani przez internet co to za wykształcenie jest teraz , gdzie postawa, zasady, charakter dlatego prosty chłop musi tym wszystkim kierować , bo reszta to nie istnieje społecznie , polityczn... Rozwiń

  • rok temu | ocena +2 / -0

   finansista

   Nic nie musi. Jak powiatowi zatrzymają finanse unijne i wszelakie dofinansowania i dopłaty to Mu na za wysoką o jakieś 50% wypłatę zabraknie.

 • rok temu | ocena +1 / -0

  ciekawy

  A to zdjęcie pod artykułem to z jakiegoś DPS u, czy spotkania emerytów?

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Szymon

  Popieram w 100%

 • rok temu | ocena +3 / -3

  stachu

  Czy nie można w tych stronach wyrazić prawdy?Pan Starosta zachował sie jak przystoi na prawego Polaka i katolika.Brawo a ci,ktorzy zapomnieli o wartosciach takich jak prawda,sprawiedliwosc,posznowanie tradycji i wartosci chrzescijanskich powinni sie wstydzic

 • rok temu | ocena +5 / -1

  Ja

  Czy ktoś kto jest pedałem lub lezbijką to jusz przestępca ? Weźcie się za pedofilów i zboczeńców. A ci co piją i sprawiają przemoc w rodzinach są dobrymi ludzmi bo chodzą do koscioła ! Weźcie się za rozwiązywanie problemòw tam gdzie one faktycznie są ! Bo większą tragedą dla dzieci jest wiecznie pijany pijany ojciec lub matka ! Wiec sie zastanowc... Rozwiń

 • rok temu | ocena +5 / -7

  Stefan

  Wielkie brawa dla Starosty! Radość ze ziemia kolbuszowska ma kogos kto sie nie boi jasni wyrazic zdania i nazwać czarnym to co jest czarne! A te komentarze z krytyka to powtorka z tych spacerow dziczy z ostatnich dni....ludzie ogarnijcie sie

 • rok temu | ocena +9 / -4

  tomek

  Ciemnogród , zacofanie cywilizacyjne!!!. Co Kardys moze powiedzieć ? tylko tyle co mu na kartce napiszą!!!!No ale takich wybrali na radnych to trudno po tych ludziach oczekiwać innych wypowiedzi !!!!Żenada, wstyd no ale jest nadzieja ,że to się niedługo skończy!!!!

 • rok temu | ocena +3 / -8

  marco

  Kolejna odważna wypowiedż Pana Starosty,tak trzymać ....

 • rok temu | ocena +5 / -8

  felek

  Co tu komentować pan Starosta ma rację i tyle. Lewactwo i esbecja niech się żalą, tyle w temacie.

 • rok temu | ocena +4 / -6

  Brawo

  W tym konkretnym przypadku p. Kardyś zasługuje na nie wyobrażalny SZACUN. Gdyby wszyscy podobnie myśleli i w ten sposób zaorali rzecznika, była by szansa na normalność w kraju. Brawo panie starosta.

 • rok temu | ocena +4 / -6

  Zosia

  Popieram w 100% wypowiedź Starosty Kardysia. Wyczerpujaca, elokwentna, rzeczowa, nacechowana dobrymi argumentami. Podpisuje sie pod tym.

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Łysy z Niwisk

  Dlatego starzy ludzie powinni odejść do lamusa a nie rządzić krajem czy powiatem bo wracamy do średniowiecza.Zamknietoglowy psychokatolik. Wstyd i hańba. Wy********c!!!

 • rok temu | ocena +7 / -3

  Psycholog

  W pewnym wieku to już mózg dobrze nie funkcjonuje.Najbardziej homofobiczni to są w podeszłym wieku kryptogeje. Żonaci mający żony homoseksualiści.

 • rok temu | ocena +2 / -4

  suwerenny powiat

  mielcowi dziękujemy za dorady, niech u siebie zrobią sobie porządek zwłaszcza w zusie i z tym dymiącym panem

 • rok temu | ocena +3 / -8

  marco

  Po raz kolejny Pan Starosta wykazał się odwagą .Więcej takich odważnych ludzi a wartości nie zaginą...Gratulacje.

 • rok temu | ocena +3 / -3

  ziomal

  brawo ten człowiek może prosty ale praktyczne myślenie ma, nawet skowrońska z mielca , /czy jakoś tak/ sie poruszyłą wreszcie , bo nie istniała za bardzo

 • rok temu | ocena +13 / -16

  BG

  brawo KARDYS

 • rok temu | ocena +16 / -12

  Nic nowego

  Temu panu musimy juz podziekowac??