Reklama

Środki nowej generacji - czym charakteryzuje się naturalny proszek do prania?

Opublikowano:
Autor:

Środki nowej generacji - czym charakteryzuje się naturalny proszek do prania? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Obecnie coraz więcej ludzi chce zminimalizować swój negatywny wpływ na środowisko. Rezygnują z plastikowych opakowań i przerzucają się na szkło, starają się podróżować komunikacją miejską lub zabierać swoich znajomych w przypadku podróży autem. Troska o środowisko przejawia się także w wyborze środków do prania. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej środków nowej generacji. Czym charakteryzuje się naturalny proszek do prania i jak wybrać odpowiedni środek?

Naturalny skład

Proekologiczny proszek do prania wyróżnia się składem stworzonym w zgodzie z naturą. Produkty noszące miano naturalnych lub ekologicznych nie powinny zawierać w swoim składzie fosforanów lub zeolitów. Fosforany to substancje służące do zmiękczania wody, jednak jak się okazuje wcale jakości wody nie służą. Nie są one obojętne dla środowiska naturalnego. Mają ułatwiać czyszczenie, jednak przyczyniają się do niszczenia podwodnych ekosystemów poprzez nadmierne zakwitanie glonów, które zabierają rybom tlen, doprowadzając do ich wymierania. Niektóre kraje wprowadziły zakaz stosowania fosforanów w środkach do prania, planowane jest także ich minimalizowanie w składzie środków do zmywarek. Pomimo braku tego składnika, proekologiczne proszki do prania bardzo dobrze usuwają wszystkie zabrudzenia, nawet w stosunkowo niskiej temperaturze. Kolejną substancją, która nie powinna znaleźć się w składzie naturalnego proszku są zeolity. Jak się okazuje, używanie zeolitów w produktach do prania powoduje ich duże stężenie w kurzu domowym. Jest to o tyle groźne, że nadmierne wdychanie zeolitów może mieć negatywne skutki dla zdrowia. Zeolity nie są substancjami całkowicie ekologicznymi. Co prawda nie są szkodliwe jako składnik ścieków i nie wpływają negatywnie na gospodarkę wodną (nie przyczyniają się do zwiększania ilości glonów), ale nie są to substancje w pełni naturalne, lecz związki syntetyczne. 
 

 

Minimalizowanie użycia wody

Środki nowej generacji powinny cechować się nie tylko składem przyjaznym środowisku, ale mieć także inne cechy minimalizujące negatywny wpływ. Proekologiczne proszki do prania powinny przyczyniać się do zmniejszenia użycia wody. W jaki sposób? Tego typu produkty powinny być stosunkowo łatwo wypłukiwane z ubrań, tak aby nie musieć zużywać kolejnych litrów wody na pozbycie się pozostałości. Wskazane jest, by naturalne środki do prania nie pozostawiały smug i zacieków. Ich pozbycie się to kolejne wypłukiwanie niechcianych substancji i zwiększenie zużycia wody. Warto dowiedzieć się także, czy firma już na etapie produkcji dba o środowisko, np. stosując naturalne metody pozyskiwania energii czy też minimalizując dostawanie się do środowiska niepożądanych substancji. 

Hipoalergiczność

Dla współczesnych konsumentów jest to coraz ważniejsza cecha. Na szczęście środki nowej generacji wychodzą naprzeciw oczekiwaniom. Termin “hipoalergiczny” oznacza, że dany produkt ma mniejsze szanse na wywołanie alergii. Produkt hipoalergiczny będzie uczulał zdecydowanie mniej. Środki hipoalergiczne bardzo często nie będą zawierały substancji zapachowych lub barwników, dzięki czemu ich potencjał alergizujący jest zdecydowanie mniejszy w porównaniu do mocno perfumowanych środków. Poza hipoalergicznymi środkami do prania istnieją także hipoalergiczne pościele i pokrowce, które zmniejszają gromadzenie się roztoczy. W walce z tymi pajęczakami przydatne są także środki nowej marki - Mr. ZIGGI. Pranie w tych proszkach przyczynia się do zwalczania roztoczy i bakterii. Są one skuteczne nawet w niskich temperaturach, wykazując działanie dezynfekujące nawet w 40 stopniach Celsjusza.  

Troska o zwierzęta

Producenci proekologicznych środków do prania biorą pod uwagę także dobro zwierząt. Naturalne proszki nie powinny być testowane na zwierzętach. Wykorzystanie nowych technologii przy produkcji tego typu specyfików sprawia, że bardzo dokładne testy dermatologiczne potwierdzają hipoalergiczność i bezpieczeństwo, bez konieczności wykorzystania zwierząt i przyczyniania się do ich cierpień. 

Wszystkie te cechy sprawiają, że o danym środku możemy powiedzieć, że jest on w pełni ekologiczny i stosując go, nie przyczyniamy się do niszczenia naszej planety. Nowość na rynku jaką jest Mr. ZIGGI spełnia wszystkie wymagania stawiane naturalnym środkom. Nie ma alergenów, nie zawiera silnych substancji zapachowych, a dzięki dużemu skoncentrowaniu środki te pozwalają nam zaoszczędzić pieniądze. Dzięki temu jest to doskonały pomysł dla wszystkich tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą! 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE