Reklama

Średniowiecze w Cmolasie. Co miał na myśli radny Andrzej Bujak?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Średniowiecze w Cmolasie. Co miał na myśli radny Andrzej Bujak? - Zdjęcie główne

Zdaniem Andrzeja Bujaka, radnego z Trzęsówki, usługi medyczne świadczone w istniejącym Ośrodku Zdrowia w Cmolasie są na poziomie średniowiecza. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni dopytują o działania związane z Ośrodkiem Zdrowia w Cmolasie, który nadal nie funkcjonuje. Ich zdaniem znajdujący się obok drugi ośrodek również pozostawia wiele do życzenia. Na ostatniej sesji (wtorek, 13 kwietnia) pojawił się także temat szczepień.

Jako pierwszy na ten temat głos zabrał Stanisław Siębor, radny z Porąb Dymarskich. Poinformował on, że otrzymuje sygnały od mieszkańców, którzy dopytują o szczepienia przeciwko Covid-19 i chcieliby, żeby odbywały się one częściej niż tylko raz w tygodniu (w soboty).

- Zainteresowanie mieszkańców jest dość duże. Czy jest możliwość wyznaczenia dodatkowych terminów, ewentualnie udostępnienie z gminnego ośrodka (znajdującego się bezpośrednio przy Urzędzie Gminy w Cmolasie - przyp.red.) jednego pomieszczenia na wykonywanie tych szczepień?

- dopytywał radny Siębor.

- Może organizacyjnie udałoby się coś w tym temacie zrobić - dodał rajca.
Problem z lekarzem

Radny Siębor z Porąb Dymarskich pytał także, czy gmina jest w stanie wyegzekwować od Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej zapewnienie ciągłej opieki lekarza rodzinnego. Samorządowiec zauważył, że znowu pojawiają się w tym temacie problemy. - Lekarz, który u nas pracuje, jest już zaawansowany wiekiem. Czasami wiadomo, problemy zdrowotne są - mówił Stanisław Siębor.

W odpowiedzi na pytania radnego Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, poinformował, że gmina zasygnalizowała staroście Józefowi Kardysiowi oraz Zbigniewowi Strzelczykowi, dyrektorowi kolbuszowskiej lecznicy, potrzebę ciągłości medycznej w Ośrodku Zdrowia w Cmolasie, podległym pod SP ZOZ. Cmolaski urząd czeka na odpowiedź w tym zakresie. - Jesteśmy świadomi, że lekarzy z dnia na dzień nie przybywa i z tym trzeba również żyć - zauważył wójt Galek.
Poziom średniowiecza

Andrzej Bujak, radny z Trzęsówki, który włączył się do dyskusji, dopytywał z kolei, czy samorząd podjął jakieś inne działania niż tylko ogłoszenie kolejnego przetargu na wynajem pustego ośrodka.

- Żeby zachęcić podmioty, które prowadzą usługi medyczne, do podjęcia tutaj usług. Bo teraz mamy w tym ośrodku w Cmolasie to, co teraz jest, te świadczenia usług, to nie jest na poziomie XXI wieku, tylko około średniowiecza

- powiedział dosadnie radny Bujak.

Tygodnik Korso Kolbuszowskie - e-wydanie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy