Reklama

Sprzęt ratunkowy trafił do strażaków z czterech jednostek OSP z gminy Kolbuszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sprzęt ratunkowy trafił do strażaków z czterech jednostek OSP z gminy Kolbuszowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jego uroczyste przekazanie odbyło się w poniedziałek (14 maja).

Do czterech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, trafiły m.in. trzy podpory teleskopowe do stabilizacji (otrzymały je jednostki w Widełce, Kolbuszowej Górnej i Nowej Wsi) oraz cztery zestawy do segregacji poszkodowanych (które otrzymały wszystkie cztery jednostki).

- Dodatkowe wyposażenie przyczyni się do poprawy efektywności podejmowanych działań ratowniczych - podsumowuje Andrzej Selwa z działu promocji urzędu miejskiego. Pracownik magistratu zaznaczył też, że w późniejszym czasie planowany jest także zakup dwóch defibrylatorów.

- Na razie nie mam takiej wiedzy, które jednostki otrzymają ten sprzęt - dodaje urzędnik.

Zakup sprzętu ratowniczego jest możliwy dzięki dofinansowaniu (w sumie w kwocie 21 tys. zł), które gmina otrzymała z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Są to pieniądze zasądzone od sprawców przestępstw.


 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE