Reklama

Reklama

Sprzęt ratowniczy, niezbędny do pomocy ofiarom wypadków, trafi do jednostek OSP z powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano: sob, 17 mar 2018 11:30
Autor:

Sprzęt ratowniczy, niezbędny do pomocy ofiarom wypadków, trafi do jednostek OSP z powiatu kolbuszowskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przeszło 21 tys. zł gmina Kolbuszowa otrzymała na zakup sprzętu ratowniczego dla strażaków ochotników.

Reklama

- Pieniądze pozwolą na wyposażenie jednostek OSP, w sprzęt do prowadzenia działań z zakresu ratownictwa, W ramach zadania planuje się zakup: dwóch defibrylatorów, czterech zestawów do segregacji poszkodowanych oraz trzech podpór teleskopowych do stabilizacji - wyjaśniają kolbuszowscy urzędnicy. 

Niespełna 21 tys. zł, przyznane gminie Kolbuszowa, pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Są to pieniądze zasądzone od sprawców przestępstw.

W tym roku ministerstwo uruchomiło program warty 100 mln zł. Na samym Podkarpaciu, do prawie 1,3 tys. jednostek OSP, trafi sprzęt o wartości 8,5 mln zł.

Na 160 podkarpackich gmin 155 złożyło wnioski w ramach programu, a wsparcie trafi do 149 samorządów. Oprócz gminy Kolbuszowa są to również gminy: Cmolas, Dzikowiec, Majdan Królewski, Niwiska i Raniżów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.