Reklama

Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świtecznej Pomocy dla Podkarpacia. Co, gdzie trafi?

Opublikowano:
Autor:

Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świtecznej Pomocy dla Podkarpacia. Co, gdzie trafi? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupi najbardziej zaawansowane i najdroższe urządzenia medyczne, a część z nich, za astronomiczną łączną kwotę 106 mln zł, trafi do województwa podkarpackiego.

- Po rekordowym finale mamy za sobą rekordowe zakupy sprzętu medycznego – powiedział Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

– 106 mln złotych wydanych na sprzęt medyczny to prawdziwy kosmos! W ten właśnie sposób od samego początku naszej działalności rozliczamy społeczne pieniądze, które w zaufaniu przekazują nam Polacy w czasie styczniowych finałów - zaznaczył Owsiak.

Dodał, że finał WOSP to święto społeczeństwa obywatelskiego i sedno działań organizacji pozarządowych. – Udało nam się po raz kolejny w sposób absolutnie bezprecedensowy wesprzeć nasz publiczny system opieki zdrowotnej sprzętem najwyższej światowej klasy. Dziękuję więc z całego serca wszystkim Polakom, którzy 4 miesiące temu zdecydowali się wesprzeć nas swoimi pieniędzmi - powiedział prezes Fundacji WOŚP.

Do województwa podkarpackiego trafią:
- stacjonarny aparat RTG kostno-płucny AGFA do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu (ul. Monte Cassino 18)
- MRI - rezonans magnetyczny GE - do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (ul. Lwowska 60).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE