Reklama

Sprzedał buty za kilka tysięcy złotych. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego nie wiedział, że licytację wygrał oszust

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Sprzedał buty za kilka tysięcy złotych. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego nie wiedział, że licytację wygrał oszust - Zdjęcie główne

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza kolbuszowskiej jednostki, pokrzywdzony nie stracił kilku tysięcy złotych. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Policja przypomina, że weryfikacja wszystkich szczegółów transakcji może uchronić nas przed stratami. Przypadkiem potwierdzającym tę tezę był mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który dzięki wczesnej reakcji funkcjonariusza kolbuszowskiej jednostki, uniknął strat wynikających z oszustwa. W tym przypadku szybka interwencja zapobiegła utracie kilku tysięcy złotych.

Pod koniec minionego tygodnia mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego zgłosił do komendy policji oszustwo, które doznał podczas sprzedaży butów z limitowanej kolekcji za pośrednictwem strony internetowej.

 

Zgodnie z jego relacją, kupujący wylicytował buty za kilka tysięcy złotych i ustalił ze sprzedającym, że zapłaci za nie przy odbiorze paczki, podając przy tym kod do przesyłki, który miał być kodem do odbioru przesyłki za pobraniem.

- Po nadaniu paczki sprzedający dowiedział się od firmy kurierskiej, że kod nadania, który otrzymał od kupującego, nie jest kodem do odbioru za pobraniem, a zwykłym kodem przekazania paczki, co oznaczało, że nie otrzyma on żadnych pieniędzy za sprzedane buty

- informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszusta i zgłosił sprawę do kolbuszowskiej jednostki policji.

Funkcjonariusze zespołu dochodzeniowo-śledczego natychmiast powiadomili firmę kurierską o oszustwie i poprosili o wstrzymanie dostawy paczki. Kilka minut później firma kurierska potwierdziła, że dostawa została wstrzymana.

Policja prowadzi dalsze czynności w tej sprawie i przypomina, że usiłowanie oszustwa również podlega odpowiedzialności karnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy