Reklama

Sprawdź kto został urzędnikiem wyborczym w twojej gminie. To oni będą czuwać na wyborami

Opublikowano:
Autor:

Sprawdź kto został urzędnikiem wyborczym w twojej gminie. To oni będą czuwać na wyborami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zgodnie ze zmianami Kodeksu wyborczego w każdej gminie działać będą urzędnicy wyborczy. Kto w naszym powiecie w powiecie kolbuszowskim będzie czuwał nad przebiegiem wyborów?

Osoby te, powoływane przez Szefa Krajowego Biura Wyborczego na sześć lat, będą tworzyć Korpus Urzędników Wyborczych.

Rekrutacja

Rekrutowano spośród pracowników administracji rządowej, samorządowej (lub jednostek im podległych bądź przez nie nadzorowanych). Ważnym aspektem było posiadanie przez kandydata wykształcenia wyższego. Ponadto zainteresowany nie mógł należeć do partii politycznej.

W procesie powoływania tych osób brane było pod uwagę doświadczenie w organizacji wyborów lub innych zadań, związanych ze znajomością Kodeksu wyborczego. Urzędnik wyborczy nie będzie mógł wykonywać swojej funkcji w gminie, na obszarze której pracuje i mieszka. Wyjątkiem są tu miasta na prawach powiatu.

Zadania

Repertuar zadań urzędnika wyborczego skoncentrowany jest na komisji wyborczej.

Do zadań osoby na tym stanowisku należeć będą przede wszystkim przygotowanie i nadzór nad przebiegiem wyborów w obwodowych komisjach wyborczych.

Ponadto organizowanie szkoleń dla członków tych komisji, a także dostarczenie kart do głosowania do obwodowych komisji wyborczych. Wynagrodzenie, jakie będzie otrzymywać urzędnik wyborczy, będzie proporcjonalne do czasu realizacji zadań.

Wynagrodzenie

Jak informuje PKW, wysokość wynagrodzenia za miesiąc pracy urzędnika wyborczego wynosić będzie 4 473,55 zł brutto - przy założeniu, że będzie wykonywał swoje zadania w pełnym, miesięcznym wymiarze czasu. Jest to pojedyncza pensja.

- Osoba pełniąca funkcję urzędnika wyborczego nie będzie otrzymywała wynagrodzenia z tytułu zatrudnienia w swoim macierzystym urzędzie za okres, w którym będzie wykonywała obowiązki urzędnika wyborczego – podała Państwowa Komisja Wyborcza.


Kim są nasi urzędnicy wyborczy?
⦁ gmina Cmolas - Barbara Żarkowska
⦁ gmina Dzikowiec - Dariusz Sobolewski
⦁ gmina Kolbuszowa - Sylwia Fila
⦁ gmina Majdan Królewski - Agnieszka Kseń-Samołyk
⦁ gmina Niwiska - Mateusz Świder
⦁ gmina Raniżów - Paulina Halat

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE