Reklama

Spotkanie w urzędzie w sprawie obwodnicy Kolbuszowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (20 października) za pośrednictwem środków teleinformatycznych odbyło się spotkanie zespołu oceny przedsięwzięć inwestycyjnych, na którym omówiono zaawansowanie prac nad studium korytarzowym dla inwestycji budowy obwodnicy Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej DK 9 zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

Głównym tematem było przedstawienie przez projektanta w formie prezentacji multimedialnej rozwiązań projektowych studium korytarzowego.

W telekonferencji uczestniczyli przedstawiciele gminy Kolbuszowa Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, Marek Gil, zastępca burmistrza oraz  Dorota Borkowska- Lehmann, kierownik referatu gospodarki komunalnej dróg i transportu.

- Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie przygotowują protokół z przebiegu prac, który uwzględni rekomendacje projektanta. Następnie zostanie przesłany do centrali generalnej dyrekcji dróg krajowych i autostrad, która w terminie do 12 listopada 2021 roku ma zatwierdzić protokół

- przekazali urzędnicy z kolbuszowskiego magistratu. 

Przebieg obwodnicy będzie znany dopiero po decyzji środowiskowej. 

- Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej planowany jest za dwa lata 

- powiedział Bartosz Wysocki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie. Generalna Dyrekcja jest po podpisaniu umowy na wykonanie studium korytarzowego oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowych. Projektant, firma Promost, przygotowuje wszystkie materiały do wykonania studium korytarzowego do STEŚ (studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe) i materiałów do wydania decyzji środowiskowej. Kiedy firma projektowa Promost, przygotuje wszystkie dokumenty, GDDKiA, złoży wniosek o wydanie decyzji środowiskowej (DUŚ). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy