Reklama

Spore zaległości w opłatach za odpady. Czy stawki za śmieci się zmienią?

Opublikowano:
Autor:

Spore zaległości w opłatach za odpady. Czy stawki za śmieci się zmienią?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek, 23 listopada spotkała się Komisja Rewizyjna. Bernadetta Wolak-Posłuszny, radna z Cmolasu i zarazem przewodnicząca komisji przedstawiła jej przebieg.

Komisja Rewizyjna w składzie: Bernadetta Wolak-Posłuszny, Małgorzata Marut, Dariusz Piechota, Ryszard Gaweł i Andrzej Zagroba zebrała się w celu sprawdzenia kosztów funkcjonowania i zbilansowania się systemu gospodarowania odpadami komunalnymi pod kątem podjęcia uchwały w sprawie zmiany obowiązujących stawek opłaty za odbiór odpadów komunalnych.

 


- Analiza była bardzo szczegółowa i wnikliwa, z uwzględnieniem wszystkich aspektów proponowanej przez wójta zmiany.
Po zapoznaniu się z przedstawionymi fakturami, dokumentami, wyjaśnieniami, Komisja Rewizyjna na tę chwilę nie rekomenduje podwyżki opłaty dla mieszkańców za gospodarowanie odpadami

- zapewniła Bernadetta Wolak-Posłuszny, radna z Cmolasu.


Przewodnicząca komisji zaznaczyła, że temat ponownie będzie przedmiotem posiedzenia komisji, najprawdopodobniej po zakończeniu pierwszego kwartału 2021.

- Komisja po przeprowadzeniu analizy, stwierdziła szereg obszarów, które wymagają natychmiastowej poprawy. Zmiany w tych obszarach, mogą w perspektywie najbliższych miesięcy przynieść wymierne korzyści, pozwalające na utrzymanie bieżących stawek, a jeżeli zmiany, to dużo niższe niż proponowane

- wyjaśniła radna.

Bernadetta Wolak-Posłuszny podkreśliła, że nie da się jednak przejść obojętnie obok faktu, znaczącego zwiększenia ilości odpadów odbieranych od mieszkańców – wzrost o ponad 200 ton, do roku ubiegłego.

Komisja zauważyła istotne różnice pomiędzy liczbą osób zameldowanych, a zdeklarowanych w deklaracji śmieciowej. - Zadaniem gminy jest tutaj, weryfikacja stanu faktycznego i eliminacja nieprawidłowości. Dodatkowo, niestety są spore zaległości w opłatach za odpady ze strony mieszkańców - w tym zakresie, również duża rola urzędu gminy - dodała radna.

Po zmianie ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, opłaty naliczane przez firmy odbierające odpady są od rzeczywistej wagi odpadów.

- Wszyscy zatem, zobowiązani jesteśmy do segregowania odpadów i przemyślanego gospodarowania, tak aby swoimi codziennymi działaniami nie wpływać negatywnie na gospodarkę odpadami w obrębie gminy

- zaapelowała przewodnicząca Komisji Rewizyjnej.

Więcej w tym temacie w przyszłym numerze Korso Kolbuszowskie, w środę, 2 grudnia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE