Reklama

Spartakus walczy o utrzymanie

Opublikowano:
Autor:

Spartakus walczy o utrzymanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tenisiści stołowi Spartakusa Kolbuszowa Górna w tym sezonie nie mają zbyt wielu powodów do radości. Nasz klub wystawił do walki dwie drużyny, obie walczą o utrzymanie.

Pierwszy zespół Spartakusa gra w trzeciej lidze. Do tej pory (rozegrał 6 meczów) wygrał tylko raz. W pierwszej kolejce ograł we własnej hali Arkę Łętownia 10:7. Potem nie szło mu już dobrze i przegrał 5 spotkań z rzędu. W minioną niedzielę uległ na wyjeździe 3:10 Kąkolówce. 
Skład naszych trzecioligowców nie zmienił się, a poziom ligi poszedł w górę. Do tego z kontuzją zmagał się lider Spartakusa – Dariusz Drożdż. Na jego dobrej grze opierał się "sukces" kolbuszowian w poprzednich latach. Przed naszym zespołem jeszcze 5 meczów (w tym trzy zaległe). 

Tabela wygląda dość niekorzystnie, ale wiele ekip ma już rozegranych więcej meczów. Obecnie Spartakus ma dwa punkty i zajmuje przedostatnie (jedno z dwóch spadkowych) miejsce. Do dziesiątej pozycji traci 4 oczka. Kadrę naszej trzecioligowej ekipy tworzą: Maksymilian Miłoś, Dariusz Drożdż, Robert Stadnicki (kierownik), Arkadiusz Biestek, Aleksander Serafin i Marek Kret. Nad strefą spadkową (dwie ostatnie ekipy) jest drugi zespół Spartakusa Kolbuszowa Górna (9. miejsce). 

Nasza drużyna zgarnęła 5 punktów i żeby nie drżeć o pozostanie w lidze, musi jeszcze coś wygrać. Rok temu nasz zespół zostałby zdegradowany gdyby nie fakt, że z ligi wycofały się kolejne kluby. – Tak jest przed każdym sezonem. Ligowa zabawa kosztuje – podkreśla Aleksander Serafin, grający kierownik rezerw Spartakusa. Kolbuszowianie w minioną niedzielę ulegli we własnej hali rywalowi z Leżajska 5:10. Mają do rozegrania jeszcze 5 meczów, w tym 3 zaległe. – Nie jesteśmy w złej sytuacji, ale musimy się przyłożyć – zaznacza Serafin. W tym sezonie kadra Spartakusa II została uzupełniona o dwóch nowych graczy. Skład uzupełnili: Dawid Pioriun z Przybyszówki i Tadeusz Karyś (ostatnio Chorzelów). 

Oprócz nich kadrę tworzą: Walenty Plis, Jacek Stadnicki, Aleksander Serafin, Tomasz Stąpor. Zgłoszeni są jeszcze Jan Wąsik, Rafał Zuba, Łukasz Paleczny, Marek Kret, Marek Puzio, ale w tym sezonie jeszcze nie zaliczyli ani jednego występu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE