W maju 2019 roku do Urzędu Gminy w Niwiskach wpłynęło pismo od wojewody podkarpackiego zawiadamiające o wszczęciu postępowania administracyjnego. Stało się tak z wniosku spadkobierców Hupki, którzy upomnieli się o swój majątek.
- Postępowanie administracyjne w sprawie majątku Niwiska, którego ostatnim właścicielem był Jan Antoni Ernest Hupka, toczy się u wojewody podkarpackiego. Przesłuchiwani są kolejni świadkowie, zbierany jest materiał dowodowy. Czekamy na dokumenty z kolejnego archiwum. Postępowanie jest w toku – tak chyba należałoby określić obecny etap postępowania
- mówi w rozmowie z Korso Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.
Pandemia i praca zdalna również ma wpływ na prowadzone postępowanie, które przez obecną sytuację się przedłuża. - Chyba jest za wcześnie, żeby mówić o postępach, czy jakichkolwiek podsumowaniach. W sądzie w tym zakresie nie ma żadnej sprawy - dodała szefowa gminy.
Komentarze (16)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
2 miesiące temu | ocena +3 / -1
Mat.
Nie znam się ale się wypowiem patrząc na powyższe komentarze. Ok. Dziwne że teraz spadkobiercy teraz sobie przypomnieli jak cały dworek został odremontowany i przywrócony do stanu używalności. Niech zapłacą kilka milionów za utrzymanie i remonty i nie ma problemu. A nie oddawać za darmo bo do tej pory została by ruina wielcy komentujący sprawiedliwi.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
miesiąc temu | ocena +0 / -0
PObłażliwy
Niech sobie tylko odbiją 70 lat czynszu bo nie wierzę że przez te lata stał pusty , Tobie jakby odebrali stodołę to byś larum podnosił a co dopiero taki dworek, ech chłop pańszczyźniany krzyczy z Ciebie ...
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +0 / -0
Jozek
Jak się nie znasz to nie komentuj bzdurnie. Jak tobie by coś bezprawnie zabrano to byś się nie upominał?
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +2 / -1
Ccc
Jak Państwo Polskie wygnało właścicieli i urzędowalo w nim to raczej normalne że powinni to utrzymywać i dbać a nie pozostawiać po sobie ruinę...
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +0 / -0
Edward
Komuniści rządzili to nie było suwerenne państwo polskie . To był wiec zbrodniczy system.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +0 / -0
Edi
To po co gmina remontowała jeżeli nie było coś jej własnością. Taka jest bogata??? Wolontariat jest na topie więc proszę oddać właścicielom.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +1 / -0
Edi
To po co było remontować jeżeli nie było to własnością gminy. Pieniądze publiczne wydawano , to kto tak rządzi gminą - wójt? Jeżeli był remont to włodarz zdawał sobie sprawę że to nie jego własność. zresztą wolontariat jest teraz w modzie. Oddać dworek właścicielom.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +2 / -2
Krzysztof
Zwrócić natychmiast czyjąś prywatną własność nielegalnie odebraną w czasach komuny. Kościołowi zwracano majątki przedwojenne więc tym bardziej prywatne trzeba zwrócić .
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +1 / -3
Max
Niech zapłacą za wniesiony wkład. Kościołowi zwracano bo należały przed wojna do Kościoła.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
miesiąc temu | ocena +2 / -0
PObłażliwy
Maxiu ten dworek przed wojną też do kogoś należał , jak Kościół wywalał w Krakowie dom dziecka i sprzedawał deweloperowi budynek to milczałeś , ustawa która umożliwiała Kościołowi zwrot majątku za niemal 25 miliardów zł była kochany łąpówką od naszego Państwa żeby ci w sutannach na ambonach nie zniechęcali ludzi takich jak Ty do głosowania przeciw wejściu Polski do UE. Na ten dworek ktoś przed wojna pracował , a Kościół sie bogacił na garbie twojego pradziadka , dziadka , ojca i twoim , choć teraz ma trudniej bo ludzie bardziej światli sa.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +4 / -1
Jozek
Co tu dyskutować? Każdy ma prawo do swojego majątku. Czy gmina by podarowała coś ze swojego majątku , coś ze swoich nieruchomości? Oczywiście koszty renowacji są do zwrócenia ale gmina też otrzymała pieniądze od Państwa . Niech Niwiska oddadzą to , do czego nie mają prawa.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +3 / -1
Edward
Oddać właścicielom to oczywiste.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +0 / -2
Niwiska
Dziwne że hrabię za życia rodzina miała daleko gdzieś...
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +2 / -1
damian
Jestem za zwrotem majątku, o ile ktoś posiada do niego prawo. Jedynym warunkiem powinno być pokrycie przez spadkobiercę kosztów utrzymania nieruchomości, remontów, etc.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +2 / -1
hrabia 21 wieku
Zgadzam się z ,, damian ,, ale Gmina też użytkowała nikt nikomu nic nie jest winny pomysł to nie boli...
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +0 / -0
Grzesiek
Jak tak myślisz to nic nie myślisz. Pomyśl na przyszłość zanim coś napiszesz.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń