Reklama

Sołtysi gminy Dzikowiec z podwyżką. Ile teraz zarobią za społeczną pracę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Sołtysi gminy Dzikowiec z podwyżką. Ile teraz zarobią za społeczną pracę? - Zdjęcie główne

Sołtysi z gminy Dzikowiec dostali niemałą podwyżkę. Ile teraz zarobią? | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni z gminy Dzikowiec podnieśli sobie diety. Niemałą podwyżkę otrzymali również sołtysi. Za społeczną pracę na rzecz mieszkańców będą pobierać więcej pieniędzy. Ile teraz zarobią dzikowieccy przedstawiciele wsi?

Na ostatniej sesji Rady Gminy Dzikowiec, która odbyła się we czwartek, 27 stycznia, radni ustalili nowe diety dla siebie. Pisaliśmy o tym tutaj: Radni z gminy Dzikowiec podnieśli sobie diety. Ile teraz dostaną za społeczną pracę?

Radni ustalili również wysokość miesięcznej diety dla przedstawicieli wsi. Na jakie stawki mogą liczyć?

Za sprawowanie funkcji sołtysa, w tym udział w sesjach, naradach z wójtem, zebraniach sołeckich i realizację innych zadań statutowych, przedstawiciele wsi gminy Dzikowiec będą teraz otrzymywać 400 złotych. Do tej pory ich dieta wynosiła 210 złotych. Uchwała została przegłosowana jednogłośnie.

Dieta może ulec pomniejszeniu w przypadku nieobecności sołtysa na sesji, zebraniu sołeckim. Wtedy kwota świadczenia będzie pomniejszona o 50 proc. Natomiast w przypadku nieobecności na naradach z wójtem Józefem Tęczą uposażenie zmaleje o 20 proc.

Dodatkowo, każdy sołtys zobowiązany jest do poinformowania na piśmie włodarza gminy o każdej niemożliwości wykonania swojego obowiązku w terminie do trzech dni przed zaistnieniem przeszkody.

Co w przypadku, kiedy radny pełni również funkcję sołtysa wsi? Zgodnie z uchwałą, sołtysowi, który jednocześnie sprawuje mandat radnego, przysługuje dieta pomniejszona o 50 proc. kwoty za pełnienie funkcji przedstawiciela wsi. W tym przypadku będzie to 200 zł.
Diety radnych i sołtysów - za udział w komisjach i sesjach

  • przewodniczący rady - 1490 zł miesięcznie (było 1290 zł)
  • wiceprzewodniczący rady gminy - 390 zł (było 290 zł)
  • przewodniczący komisji stałych i doraźnych - 390 zł (było 290 zł)
  •  szeregowy radny - 350 zł (było 250 zł)
  • sołtys - 400 zł za miesiąc (było 210 zł)
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy