Reklama

Sołtys Mechowca upomina się o przejście dla pieszych i malowanie przystanków. Co na to wójt?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Sołtys Mechowca upomina się o przejście dla pieszych i malowanie przystanków. Co na to wójt? - Zdjęcie główne

O malowanie przystanków i przejście zabiegał Józef Gancarz, radny z Mechowca. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Utworzenie przejścia dla pieszych obok boiska oraz malowanie przystanków - o to upominał się na ostatnim posiedzeniu jeden z radnych. Co na to wójt?

Przedstawiciel wsi Mechowiec na ostatniej sesji (9 maja) dopytywał włodarza o postępy prac w sprawie utworzenia przejścia dla pieszych oraz apelował o odnowienie przystanków.

Przejście na horyzoncie

Józef Gancarz, sołtys Mechowca i jednocześnie radny, wnioskował o utworzenie nowego przejścia dla pieszych naprzeciwko obiektu sportowo-rekreacyjnego znajdującego się tuż obok budynku biblioteki jeszcze na zebraniu wiejskim.

Wówczas w odpowiedzi Józef Tęcza poinformował, że wystąpi w tej sprawie z wnioskiem do powiatowego zarządu dróg, aby ujęli w swoich planach pracy komisji bezpieczeństwa oznakowane przejście w tamtym miejscu.

Od tamtej pory nic się nie zmieniło, dlatego sołtys ponownie zwrócił się z tym pytaniem do włodarza na ostatniej sesji Rady Gminy Dzikowiec.

- Czy są już jakieś uzgodnienia w sprawie przejścia obok boiska sportowego. Idą te dzieci, przedszkolaki, na boisko, żeby jakoś bezpiecznie było

- dopytywał przedstawiciel sołectwa.

Józef Tęcza zapewnił, że przejście zostanie utworzone, gdy tylko poprawią się warunki atmosferyczne. - Jeśli będzie tylko pogoda, będzie to realizowane przez zarząd dróg powiatowych - zaznaczył.

Przystanki do malowania

Józef Gancarz zwrócił także uwagę na zły stan przystanków w sołectwie. Wnioskował o ich pomalowanie w sezonie wiosennym. - Pasowałoby je odnowić, przynajmniej te koło szkoły. Przyjeżdżają rodzice po dzieci i widać to wszystko, estetykę - tłumaczył szef wsi.

- Pogoda niesprzyjająca była, więc nie ruszaliśmy tego tematu. Myślę, że w najbliższych dniach zostaną rozpoczęte działania, przynajmniej, aby pomalować te przystanki i doprowadzić do takiego stanu, jaki powinien być

- podsumował wójt Tęcza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy