Reklama

Sołtys Huty Komorowskiej skarży się na godziny odbioru śmieci w jego miejscowości

Opublikowano:
Autor:

Sołtys Huty Komorowskiej skarży się na godziny odbioru śmieci w jego miejscowości  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nieregularne godziny odbioru odpadów i ich zbyt rzadki odbiór latem - to główne uwagi samorządowców do sposobu świadczenia tych usług. Radni zaproponowali rozwiązania, jakie powinny znaleźć się w specyfikacji nowego przetargu. Jak na ich wnioski odpowiedzieli urzędnicy?

Firma wywożąca odpady komunalne została wybrana w przetargu pod koniec 2016 roku. 

Uwagi do sposobu świadczenia tych usług zgłosił podczas ostatniej sesji (30 stycznia) sołtys Huty Komorowskiej. -  Prosiłbym, żeby w specyfikacji nowego przetargu zaznaczyć wyraźnie, że odbiór ma się odbywać o określonych porach - powiedział Henryk Hałka i dodał, że obecnie wykonawca odbiera śmieci od mieszkańców w różnych godzinach.

- Raz jeżdżą przez Hutę nawet przed 7 rano, a raz o 12 w nocy. Część worków nie zostanie  zabrana, bo ich nie zauważą - wyjaśnił sołtys i zaapelował do urzędników: - Rozumiem, że teraz w przetargu i umowie tego nie było, ale jak będziecie państwo tworzyć specyfikację, prosiłbym, żeby to już było określone i jasno powiedziane, że odbiór będzie odbywał się w godzinach dopołudniowych albo popołudniowych. Część mieszkańców wystawia worki z odpadami nawet dzień wcześniej. Wystawiają, żeby na pewno zdążyć. Później te worki stoją, a psy je rozwalają. Prosiłbym, żeby dopilnować tego przy ogłaszaniu przetargu.

Na tym jednak dyskusja na temat odbioru śmieci się nie zakończyła.

 

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE