Sokółki prowadziły 3:0 i... przegrały

Sokółki prowadziły 3:0 i... przegrały - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIPiłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna straciły kolejną szansę na wyjście ze strefy spadkowej.

- Do teraz nie rozumiem tego, co się stało – mówił kilka godzin po meczu trener naszych piłkarek – Tomasz Grabiec. W kadrze zabrakło jedynie Julii Zielińskiej. Jego podopieczne rzetelnie realizowały jego założenia taktyczne.

Do tego dołożyły jeszcze coś "ekstra" od siebie w ataku. Świetne zawody zaliczyła Gosia Kot. Wychowanka Interu Gnojnica dwa razy zaskoczyła bramkarkę przeciwniczek z rzutów wolnych, a do tego dołożyła ładne trafienie z woleja po podaniu od Klaudii Baltazar. Do 75. minuty było 3:0 dla naszych piłkarek i nic nie zapowiadało, że mecz zakończy się przegraną naszej ekipy. – Straciliśmy cztery gole w 15 minut, może wkradło się rozluźnienie, doszły błędy indywidualne. Rolnik napędził do walki gol na 3:1, a potem na 3:2. Widać, że to ciekawy zespół, nie przez przypadek ma tak dużo punktów – zaznaczał Grabiec.

Sokół zdobył trzy, ale mógł strzelić więcej goli. Przy stanie 2:0 okazji sam na sam nie wykorzystała Klaudia Korab. – Przy stanie 3:4 blisko zdobycia kolejnego gola, znów z rzutu wolnego, była Gosia Kot. Tym razem uderzała ciut niecelnie – opisywał Grabiec. – Przy takim wyniku, stracie punktu, byłoby dziwne, gdybym chwalił zespół, ale do tej 75. minuty dziewczyny wykonały świetną pracę. Niestety, później daliśmy się stłamsić rywalowi – ubolewał trener naszych piłkarek.

Zawodniczkom Sokoła do końca rozgrywek zostało 5 meczów. Przed naszymi piłkarkami bardzo ważne starcie w Krakowie z miejscową Wandą. – Będziemy walczyć do końca, różnice punktowe w dole tabeli nie są duże, więc możemy wyjść ze strefy spadkowej – zaznacza Grabiec.

Tak było w ostatniej kolejce (4/5 maja)

Sokół Kolbuszowa Dolna - Rolnik Biedrzychowice 3:4 (1:0) Bramki: Kot 15- wolny, 51, 58- wolny - 76, 79, 82, 86

Sokół: Paterak - Rodzoń, Kaznecka, Gawrzoł, Wdowiak, Mokrzycka, Śpiewak, Kot, Nowak, Korab, Baltazar (83 Szalony).

POZOSTAŁE WYNIKI: Resovia - Respekt Myślenice 1:0, Rysy Bukowina Tatrzańska - Wanda Nowa Huta 4:0, Sportowa Czwórka Radom - Tarnovia Tarnów 2:3, MUKS Tomaszów Mazowiecki - Gol Częstochowa 1:1, Rekord Bielsko-Biała - ROW Rybnik 0:0.

W najbliższej kolejce (11 maja): Wanda Kraków - Sokół KD (s. 16)