Reklama

Śmierć, utonięcia, wypadki i ranni - podsumowanie wakacji 2020 na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor:

Śmierć, utonięcia, wypadki i ranni - podsumowanie wakacji 2020 na Podkarpaciu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O ponad 80 mniej wypadków, mniej też osób rannych i ofiar śmiertelnych - taki jest bilans wakacyjnych miesięcy 2020 roku. Policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w czasie tegorocznych wakacji, które okazały się bezpieczniejsze niż ubiegłoroczne.

Policyjne działania "Bezpieczne wakacje 2020" rozpoczęły się 26 czerwca, wraz z zakończeniem roku szkolnego. Przez ponad dwa miesiące, o bezpieczeństwo podróżujących drogami Podkarpacia dbali policjanci ruchu drogowego.

- Podczas wakacyjnych miesięcy na podkarpackich drogach doszło do 269 wypadków. W tych zdarzeniach ranne zostały 293 osoby, a życie na drodze straciło 17 osób. W ciągu wakacji policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę aż 820 nietrzeźwym kierowcom (w ubiegłym wakacyjnym okresie zatrzymano ich 922)

- informuje Podkarpacka Policja

Policjanci w czasie wakacji dbali także o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Kontrolowali rejon zalewów i zbiorników wodnych, zwracali szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Niejednokrotnie ratowali ludzkie życie i udzielali pomocy osobom, które jej potrzebowały.

- Podczas letniego wypoczynku na Podkarpaciu utonęło 8 osób. Rok wcześniej, podczas odpoczywania nad wodą utonęło 10 osób

- wyliczają funkcjonariusze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE