Reklama

Śmieci jeszcze droższe od maja? Wykonawca wypowiedział umowę gminie

Opublikowano: czw, 2 kwi 2020 08:20
Autor:

Śmieci jeszcze droższe od maja? Wykonawca wypowiedział umowę gminie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Cmolaski urząd po raz kolejny ogłosił przetarg na odbiór i zagospodarowanie śmieci. Wykonawca wypowiedział umowę z gminą.

Dotychczas wywozem śmieci i ich odbiorem od wszystkich mieszkańców gminy Cmolas zajmowała się firma "Zieliński". Przedsiębiorstwo wygrało dwuletni przetarg i miało zająć się odbiorem nieczystości do końca 2020 roku. Jak poinformował Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, wykonawca wypowiedział umowę.

Nowy przetarg

Jak wyjaśniał włodarz, został rozpisany przetarg, który zawiera zakres odbioru śmieci od 1 maja 2020 roku, do 31 grudnia 2021 roku. Kolejny z wykonawców będzie zajmował się zatem odbiorem śmieci przez ponad półtora roku.

Zapytany przez nas wójt gminy Cmolas o to, czy ceny za odbiór śmieci pójdą w górę, odpowiedział krótko, że na chwilę obecną nie da się tego przewiedzieć. Zaznaczył on, że aktualnie czeka na korzystne oferty i liczy na to, że będzie trochę więcej oferentów. Podkreślił jeszcze raz, że trudno być prorokiem i ciężko powiedzieć, jakie ceny będą za odbiór śmieci.

Najtańsze śmieci

Przypomnijmy, że gmina Cmolas ogłosiła przetarg na odbiór i zagospodarowanie śmieci jeszcze w listopadzie 2018 roku. Wówczas zgłosił się tylko jeden oferent, firma "Zieliński". Zaproponował, że podejmie się zadania za ponad 850 tys. zł, gdzie gmina miała zabezpieczone 800 tys. zł. Mimo to cmolaski urząd przystał na ofertę i podpisał umowę z wykonawcą na dwa lata. Gmina Cmolas ma dotychczas najniższe ceny, jeżeli chodzi o wywóz śmieci, względem reszty gmin z powiatu kolbuszowskiego.

Mieszkańcy w 2018 roku płacili 5 zł za osobę miesięcznie, jeżeli segregowali śmieci, a 8 zł, jeżeli śmieci były niesegregowane. Czy ceny za odbiór śmieci w gminie Cmolas, od maja pójdą w górę? Do tematu wrócimy i będziemy Państwa informować na bieżąco.

- KARA ZA WYPOWIEDZENIE -

Gmina nie nałożyła kary umownej na wykonawcę za wypowiedzenie umowy. Firma "Zieliński" może bez żadnych przeszkód przystąpić do przetargu, który ogłosiła gmina.
- ODBIÓR ŚMIECI -

Liczba mieszkańców na terenie gminy Cmolas wynosi około 6061.

Wykonawca musi zorganizować także Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych do czasu, aż nie powstanie PSZOK, który powstać ma w najbliższych latach przy oczyszczalni ścieków w Cmolasie.

Częstotliwość odbioru:

- niesegregowane co dwa tygodnie od kwietnia do października, raz w miesiącu w pozostałym okresie,
- odbiór wielogabarytowych odpadów odbywać się będzie dwa razy w roku,
- odbiór selektywnie zbieranych śmieci (worek koloru niebieskiego, zielonego) - raz na kwartał,
worek koloru żółtego - raz na miesiąc,
MPSZOK - nie rzadziej niż na kwartał

Do jakich worków należy wrzucać poszczególne odpady:
- niebieski na papier i tekturę,
- zielony na szkło białe i kolorowe,
- żółty na tworzywa sztuczne, metale i odpady wielomateriałowe,
- brązowy na biodegradowalne.
- AKTUALNE STAWKI -

Stawki miesięczne za odbiór odpadów komunalnych od osób indywidualnych w gminie Cmolas wynoszą:

Za zbieranie w sposób selektywny:
od 1 osoby – 7 zł
od 2 osób – 14 zł
od 3 osób – 21 zł
od 4 osób – 28 zł
od 5 i więcej osób – 35 zł

Za zbieranie w sposób nieselektywny:
od 1 osoby – 28 zł
od 2 osób – 56 zł
od 3 osób – 84 zł
od 4 osób – 112 zł
od 5 i więcej osób – 140 zł

Stawki obowiązują od początku 2019 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -1

  Sąsiad

  Oczywiście, że zapłaci, jak już tego nie zrobił.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -1

  cmolesianin

  brawo urzędasy, dobrze się wydaje nie swoje pieniądze i nie zabezpiecza umów. Kiedy otwarcie ośrodka zdrowia wynajętego za bezcen?

 • 2 lata temu | ocena +7 / -1

  ?

  Skoro wykonawca zerwał umowę to powinien zapłacić karę gminie. Galek jak zwykle ma w nosie. Wiele osób zapłaciło do końca roku po starej cenie i mają na to dowód. Więc też będą mieć w nosie nowe stawki.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -0

   Cmolesianin

   Jakżem roz zapomnioł wpłacić na śmieci pare dni, to żem szybko dostoł kare z wpłato do 7 dni.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -1

   Mieszkanka

   Też nie bardzo rozumię dlaczego odstąpiono od kary za zerwanie umowy. Nie raz słychać że wójt każdą złotówkę ogląda dwa razy przed wydaniem to dlaczego zrezygnował z niemałej kwoty?

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Cmolesianin

    Bo może i co mu zrobicie.