Reklama

Siedem medali zgarnęli zawodnicy Studia Mocy podczas mistrzostw w wyciskaniu

Opublikowano:
Autor:

Siedem medali zgarnęli zawodnicy Studia Mocy podczas mistrzostw w wyciskaniu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zawodnicy kolbuszowskiego Studia Mocy wywalczyli w rozegranych w Kielcach mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc aż 7 medali. Nasz klub reprezentowała czwórka zawodników.

 

Najbardziej doświadczona zawodniczka Studia Mocy, Magdalena Kwiatek, rywalizowała w kat. do 63 kg (do 23 lat). Magda kolejny raz poprawiła swój rekord życiowy, wyciskając 70 kg. - Ostatecznie dało jej to tytuł wicemistrzyni Polski – wspominał Grzegorz Mikuła, trener Studia. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy do 20 lat. 

Hubert Zaręba w kat. do 66 kg z wynikiem 115 kg zdobył złoty medal w swojej kategorii oraz drugie miejsce w kategorii open. Sebastian Wierzgacz debiutował w kategorii 83 kg. - Już w swoim pierwszym starcie pokazał bardzo wysoki poziom – cieszył się Mikuła. Wynik 140 kg zagwarantował Wierzgaczowi pierwsze miejsce w swojej kategorii oraz trzecie miejsce w kategorii open. - Jestem bardzo szczęśliwy, bo w końcu chłopaki pokazali swój prawdziwy poziom. Dwa tytuły mistrzowskie, podium w open i srebro w drużynie to świetny wynik – oceniał Mikuła.

W kategorii juniorów do lat 23 startował kolejny z debiutantów, Piotr Marszał. W kategorii wagowej do 120 kg uzyskał w trzeciej próbie aż 175 kg. Ostatecznie uplasowało go to na drugiej pozycji. - Piotr całkiem niedawno wrócił do treningów po ciężkiej kontuzji, a już pokazuje świetną formę. Czekaliśmy długo, aby mógł wystąpić na swoich pierwszych zawodach i pokazać swój ogromny potencjał. Myślę, że jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym roku pokusimy się o poprawę rekordu Polski i wywalczenie awansu na mistrzostwa świata – ocenia Mikuła.

Już za niespełna dwa tygodnie Bartosz Bebło i Paweł Pleban jadą walczyć o medale na mistrzostwach Europy w Czechach. - W tym samym czasie nasi najmłodsi zawodnicy będą rywalizować w Będzinie na mistrzostwach Polski juniorów do 16 i 20 lat – zaznacza Mikuła, dziękując na koniec za finansowe wsparcie dla jego klubu gminie Kolbuszowa. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE