Reklama

Setne urodziny Genowefy Matejek z Przyłęka [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Genowefa Matejek, pochodząca z Przyłęka w sobotę, 14 maja obchodziła swoje setne urodziny.

Sto lat to piękny wiek, który osiągają nieliczni. Z tej okazji gratulacje i życzenia zdrowia, pomyślności oraz nieustającej pogody ducha jubilatce  Genowefie Matejek z Przyłęka przekazali Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, Małgorzata Zielińska-Micek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Barbara Czachor.

Genowefa Matejek z domu Stypa urodziła się 14 maja 1922 roku w domu w Przyłęku jako córka Józefa i Julii. Matka zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci, natomiast ojciec pracował jako nauczyciel w szkole wiejskiej w Toporowie, a w późniejszych latach jako dróżnik. Ojciec zmarł w czasie II wojny światowej – w 1944 roku, natomiast Mama zmarła w 1965 roku.

Genowefa wychowywała się wraz z pięciorgiem rodzeństwa – 2 siostrami i 3 braćmi.

Całe swoje życie spędziła w Przyłęku, pracując na roli i wychowując 4 dzieci – 2 synów i 2 córki. Aktualnie ma 9 wnuków oraz 10 prawnuków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy