Reklama

Seniorzy uczyli najmłodszych

Opublikowano:
Autor:

Seniorzy uczyli najmłodszych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przedstawiciele Grupy Folklorystycznej Seniorów "Ziemia Podkarpacka" tym razem odwiedzili dzieciaki z Przedszkola Publicznego nr 2 w Kolbuszowej. Członkowie zespołu zafundowali maluchom niezwykłą lekcję na temat życia i zwyczajów Lasowiaków.

W czasie ponad półgodzinnego spotkania seniorzy wyjaśnili przedszkolakom, kim byli Lasowiacy, czym się zajmowali, w co się ubierali, a nawet jak spędzali wolny czas. Zajęcia miały formę lekcji interaktywnej. Najmłodsi chętnie odpowiadali na zadawane pytania, czym nieraz zaskakiwali seniorów i wywołali uśmiech na ich twarzach.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wyglądał tradycyjny strój lasowiacki. Krystyna Mazurkiewicz pokazała dzieciakom, w jaki sposób panie wiązały chusty na głowach i wyjaśniła, skąd pochodził materiał na stroje. Uwagę dziewczynek najbardziej jednak przykuły piękne, czerwone korale. Chłopcom zaś spodobały się słomkowe, męskie kapelusze i buty z wysoką cholewką. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE