Reklama

Ścieżka rowerowa i chodnik powstaną przy drodze prowadzącej z Kolbuszowej do Kolbuszowej Górnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Ścieżka rowerowa i chodnik powstaną przy drodze prowadzącej z Kolbuszowej do Kolbuszowej Górnej - Zdjęcie główne

Mieszkańcy apelowali do władz Kolbuszowej o budowę chodnika przy ul. Sędziszowskiej. | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy ul. Sędziszowskiej w Kolbuszowej Górnej napisali petycję do władz miasta. Proszą w niej o budowę chodnika i oświetlenia przy tym trakcie. Burmistrz Kolbuszowej uwzględnił głos mieszkańców i wyjaśnił, czego jeszcze będą mogli się oni spodziewać, w ramach zaplanowanych prac.

Do burmistrza Kolbuszowej napisali mieszkańcy rozrastającego się nowego osiedla w Kolbuszowej Górnej przy ul. Sędziszowskiej (w sąsiedztwie domu weselnego). Prosili oni o budowę chodnika i wykonanie oświetlenia ulicznego. 

- Z każdym rokiem na tym obszarze wzrasta liczba osób korzystających z drogi. Fakt ten powoduje nieustanne zwiększenie się natężenia ruchu samochodowego, który w ostatnich latach zwiększył się kilkukrotnie. Prócz samochodów codziennie podążają tędy piesi: dorośli oraz dzieci, którzy zmierzają do szkoty, sklepu, kościoła

- pisali w swojej petycji mieszkańcy sołectwa. 

W swoim piśmie do burmistrz Kolbuszowej zwracali również uwagę na to, że w zimie piesi muszą iść ulicą, ponieważ na poboczu zalega odgarniany śnieg. 

- Tylko przezorność kierowców chroni poruszające się drogą dzieci przed tragicznymi w skutkach potrąceniami. Okres jesienno-zimowy dodatkowo zwiększa ryzyko wypadku poprzez wcześniej zapadający zmrok (brak latarni ulicznych), zalegające na jezdni liście. Dodatkowo na zwiększający się ruch samochodowy wypływa fakt pojawienia się dwóch domów weselnych przy tej ulicy

- czytamy dalej. 

Burmistrz Jan Zuba przyznał mieszkańcom rację, uznając ich petycję za zasadną. Okazuje się, że gmina przymierza się do inwestycji, która obejmuje także budowę chodnika i ulicznego oświetlenia. 

Obecnie samorząd jest na etapie projektowania tego zdania.  Opracowaniem dokumentacji zajmuje się firma Exal - Marek Tokarz z Tarnobrzega, której gmina zapłaci za wykonaną pracę 105,903 zł. W ciągu 30 dni od daty podpisania umowy, projektant ma przedstawić urzędnikom koncepcję inwestycji do zatwierdzenia. 

Planowana inwestycja obejmuje:

  • budowę drogi dla pieszych i rowerzystów przy ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej i ul. Sędziszowskiej w Kolbuszowej Górnej na odcinku ok. 1270 m (od skrzyżowania ul. Piłsudskiego z Wolską do ronda im. Mieczysława Maziarza).
  • przebudowę sieci energetycznej z napowierzchniowej na doziemną (na odcinku 260 m)
  • budowę oświetlenia ulicznego na odcinku od mostu na rzecze Nil do ronda im. Mieczysława Maziarza
  • usunięcie drzew (jeśli będzie taka konieczność)
  • budowę odwodnienia drogi
  • budowę kanału technologicznego
  • budowę kładki/mostu na przekroczeniu rzeki Nil

Kiedy chodnik powstanie? Konkretnego terminu na razie nie ma.

- Po realizacji dokumentacji na rozbudowę drogi zostaną podjęte działania na zabezpieczenie pieniędzy w budżecie gminy Kolbuszowa w latach następnych na realizację tej inwestycji

- odpisuje mieszkańcom Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy