Reklama

Ścieki zalewają podwórko

Opublikowano:
Autor:

Ścieki zalewają podwórko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkaniec Raniżowa interweniuje u radnych w sprawie nieczystości zalewających jego podwórko. Taki problem ma już od czterech lat. Co zamierza gmina?

Mężczyzna napisał do rady gminy pismo, w którym zwrócił się z prośbą o przeprowadzenie kontroli sieci kanalizacyjnej na terenie gminy. - W nawiązaniu do poprzednio przesłanych pism z 2014 roku (...), ponownie wnoszę o przeprowadzenie kontroli systemów kanalizacji ściekowej znajdującej się na terenie gminy Raniżów - napisał mieszkaniec. - Wniosek swój uzasadniam tym, że w dniu 23 lipca 2017 roku, w czasie obfitych opadów atmosferycznych, po raz kolejny z systemu kanalizacji wylały się nieczystości na moje podwórko. Spowodowane jest to prawdopodobnie tym, że część gospodarstw na terenie Raniżowa i gminy Raniżów posiada nielegalne podłączenia w swoim systemie odprowadzania wód deszczowych do kanalizacji ściekowej - argumentował mężczyzna.

Niecka i wybicie
Świadomy problemu zgłoszonego przez mieszkańca jest Edward Warzocha, sołtys Raniżowa. - Tam przy większych opadach deszczu już nieraz się tak działo. Dzieje się tak, bo tam jest taka niecka i faktycznie jak jest większy opad deszczu, to wiadomo, że tak to wybija - powiedział nam sołtys Raniżowa. - Wtedy na podwórzu  tego mieszkańca lądują wszystkie nieczystości - wyjaśnił nasz rozmówca i dodał: - Podpowiadałem mu, żeby napisał do Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, bo tam ubezpieczony jest Zakład Gospodarki Komunalnej. Przyjechaliby, oszacowali i może coś pieniędzy mu wrócili, bo takie coś się mu należy.

Wójt podziwia
Do pisma mieszkańca odniósł się włodarz gminy. - Myślę, że zarządca sieci, którym jest Zakład Gospodarki Komunalnej, musi się nad tą sprawą pochylić. Podziwiam mieszkańca za cierpliwość, bo nie każdy by sobie pozwolił, żeby nieczystości z całego terenu lądowały na jego posesji - powiedział Władysław Grądziel, wójt gminy Majdan Królewski. - Trzeba dodać, że te odcinki sieci nie są najmłodsze, były wykonywane jako pierwsze, ale niekoniecznie z takich materiałów jak powinny być robione. Mieliśmy taki przypadek przy ulicy Słonecznej, gdzie był niedrożny odcinek i ten remont został wykonany na bieżąco - dodał.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE