Reklama

RZESZÓW. Podrabianą biżuterię sprzedawali w galeriach handlowych

Opublikowano:
Autor:

RZESZÓW. Podrabianą biżuterię sprzedawali w galeriach handlowych  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kilkaset sztuk podrobionej biżuterii, oznaczonej zastrzeżonymi znakami towarowymi, zabezpieczyli rzeszowscy policjanci. Zakwestionowane wyroby jubilerskie sprzedawane były w kilku sklepach w galeriach handlowych w Rzeszowie.

Informację o wprowadzaniu do obrotu podrobionej biżuterii uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy.

- Procederem zajmowała się jedna z rzeszowskich firm. Podrobione wyroby sprzedawane były w sklepach w galeriach handlowych na terenie Rzeszowa oraz za pośrednictwem internetu - informuje podkarpacka policja. 
 
Wyroby jubilerskie były podrobione i oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi pewnej firmy. Wyjaśniający sprawę policjanci skontaktowali się z pokrzywdzoną firmą. Jej przedstawiciel potwierdził podejrzenia policjantów, złożył również wniosek o ściganie karne sprawców. 
 
W ubiegły wtorek (29 października) policjanci przeszukali punkty handlowe, gdzie prowadzona była sprzedaż oraz siedzibę podejrzewanej firmy. Mundurowi zabezpieczyli 350 podrobionych naszyjników, bransoletek i kolczyków.  - Zabezpieczone wyroby były rażąco niskiej jakości i sprzedawane po zaniżonej cenie. Wartość strat na szkodę pokrzywdzonej firmy oszacowano na ponad 61 tys. złotych - dodają funkcjonariusze z KWP w Rzeszowie. 
 
Policjanci wszczęli postępowanie przygotowawcze w związku z wprowadzaniem do obrotu wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności  do 2 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE