Reklama

Ruszyły nowe połączenia kolejowe Kolbuszowa - Rzeszów [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: pon, 3 sty 2022 16:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dodatkowych 26 pociągów „Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej” w relacji Rzeszów – Kolbuszowa - Rzeszów wyjechało początkiem tego roku na podkarpackie tory. Było to możliwe dzięki elektryfikacji linii 71. O tej inwestycji mówiono podczas konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek (3 stycznia) w budynku dworca w Kolbuszowej.

Przejazd elektrycznymi pociągami z Rzeszowa do Kolbuszowej będzie się odbywać w następujących godzinach: 6:12, 7:17, 8:31, 10:27, 11:33, 14:02, 15:14, 17:07, 18:15, 18:54, 20:15, 21:00, 22:32.

Natomiast z Kolbuszowej do Rzeszowa będzie można pojechać w godzinach: 6:12, 7:22, 7:59, 9:46, 11:33, 12:53, 14:40, 16:29, 17:43, 18:59, 20:15, 21:38, 23:26. Podróż na tym odcinku będzie trwała średnio około 30 minut.

Za przejazd z Rzeszowa do Kolbuszowej trzeba będzie zapłacić - 7 zł (bilet normalny), z kolei studenci zapłacą połowę tej ceny, a zatem - 3,43 zł, natomiast uczniowie - 4,41 zł. Cena biletu miesięcznego normalnego to 210 zł, dla studentów - 102,90 zł, a dla uczniów - 107,10 zł.

- Stacja Kolbuszowa to jest etap wielkiego projektu Samorządu Województwa Podkarpackiego. To trudny i partnerski projekt, ale niezwykle istotny dla mieszkańców Kolbuszowej. Dla nich to jest komfort, bezpieczeństwo dojazdu do pracy, szkoły, do instytucji kultury

- mówiła podczas dzisiejszej konferencji wicemarszałek Ewa Draus.

Koszt elektryfikacji linii z Rzeszowa do Ocic, wraz z budową mijanki na tej linii wyniósł w sumie 120 mln złotych.

W ramach zadania pod nazwą: „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej - PKA” w Kolbuszowej zrealizowano kilka inwestycji, jak:

 • przebudowa budynku dworca PKP,
 • budowa parkingu przy stacji kolejowej na 60 miejsc postojowych
 • przebudowa ulic - Ks. Ludwika Ruczki oraz ul. Fabrycznej.
 

Niebawem powstanie także przystanek kolejowy w Kolbuszowej Górnej (przysiółek Wojków) wraz z 20 miejscami postojowymi. Natomiast w Widełce wybudowana zostanie droga dojazdowa na odcinku ok. 200 metrów do przystanku kolejowego.

- Dziś mija szesnaście lat, kiedy po raz pierwszy w parlamencie znaleźliśmy się z marszałkiem Władysławem Ortylem - ówczesnym senatorem, a kolej była zaniedbana, zapomniana, a na tej trasie z Kolbuszowej do Rzeszowa w ogóle nie kursowały pociągi. Wspólnie z Władysławem Ortylem udało nam się wprowadzić do budżetu poprawkę w wysokości 10 mln złotych i tak rozpoczęła się rewitalizacja linii 71, która dała początek dzisiejszej inwestycji, jaką jest Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna

– powiedział z kolei poseł Zbigniew Chmielowiec. 

Marszałek Władysław Ortyl zaznaczył, że pełną efektywność kolej aglomeracyjna osiągnie w 2023 roku, kiedy uruchomione zostaną połączenia z Rzeszowa do Jasionki. 

Burmistrz Jan Zuba określił uruchomione połączenia jako prezent dla mieszkańców ziemi kolbuszowskiej.

- Jest to prezent noworoczny i bardzo cieszymy się, że po wielu latach wspólnych działań udało się doprowadzić ten trudny, ale bardzo dobry program kolei aglomeracyjnej do pomyślnego finału

- dodał burmistrz Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 17 dni temu | ocena +1 / -3

  gdzie rozum

  tyle wyjazdów do ameryki, do paryża, do niemiec, anglii i wszędzie , i dalej bieda i do rzeszowa trzeba jeżdzić za robotą, żęby zarobić na opłaty i podwyżki

 • 17 dni temu | ocena +2 / -3

  stracone lata

  30 lat rządów układziku w kolbuszowej i katastrofy ekonomicznej i teraz musicie jeżdzić do rzeszowa za robotą

 • 17 dni temu | ocena +2 / -4

  mieszkaniec Kolbuszowej

  znowu jak za PRL marsz zasłużonych , przemówienia itd , śmieszne to i straszne !!!!!!!!!!To co teraz się robi to nawet w filmach komediowych z czasów PRL tego nie można zobaczyć i to wszystko za pieniądze cięzko harujących podatników !!!!

 • 18 dni temu | ocena +1 / -8

  ***** ***

  W dupę se wsadźcie taką kolej, Pozdrawiam

  • 17 dni temu | ocena +2 / -0

   Grodzi koperciarz

   ***** ** i korso, skoro brak cenzury, to wiśta wio.

 • 18 dni temu | ocena +2 / -4

  powrotny nocą

  niby wielki postęp, a rozkład jazdy jak w prl , czyli dalej zawiedzenie

 • 18 dni temu | ocena +4 / -5

  absolwent

  co to za rewelacja, że trzeba wstawać o 5 rano i jeżdzić 30 km do roboty podrzędnej w przeciętnym rzeszowie, za przeciętne pieniądze i wracać do domu na noc żeby sie przespać w domu i tak cały rok, a czego kolbuszoweę nie rozwinąć tak gospodarczo ,żeby były praca i biznes na miejscu

  • 17 dni temu | ocena +0 / -1

   Greg

   To rozwijaj.ale wątpię żebyś cokolwiek był w stanie zrobić skoro nawet do Rzeszowa ci jest ciężko dojechać.leż dalej pod kołdrą na miejscu.

 • 18 dni temu | ocena +2 / -3

  Ja

  Można wiedzieć co za skończony idiotka wymyślił taki rozkład jazdy ? Większość ludzi pracuje do godziny 15 a jak to jest w moim przypadku 15:30 I ludzie mają 14 minut, żeby zdążyć na pociąg albo się teleportować no chyba, że pracują koło stacji.... Nie no lepiej czekać na następny dwie godziny! Brawo wy :(

 • 18 dni temu | ocena +1 / -4

  kolej na kolej

  Fajna sprawa ale niestety rozkład poranny spiepszony bo pierwszy PKA 6:12 a wogóle pierwszy Regio 5:36 to i tak dla wielu zarówno dojeżdżających do pracy do Rzeszowa na 6:00 czy np. przesiadke w wakacje do Medzilaborców to nadal mimo jazgotu BRAK połączenia no i w niedziele pierwszy 6:42 to jeszcze większa porażka. Pierwszy o 5:00 czy lekko przed u... Rozwiń