Reklama

Ruszają polowania w powiecie kolbuszowskim a w lesie wciąż nie brakuje grzybiarzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sezon grzybowy w pełni. Okazuje się jednak, że w lasach powiatu kolbuszowskiego można będzie znaleźć nie tylko grzyby, ale i spotkać myśliwych, którzy będą polować w ciągu dnia.

Koła łowieckie ustaliły już kiedy i gdzie przeprowadzą zbiorowe polowania na dziką zwierzynę. Myśliwych z ostrą bronią można będzie spotkać w lasach na przykład w ostatni weekend października w godzinach dopołudniowych. Będą oni polować m.in. na dziki, sarny, jelenie, lisy, kaczki, czy bażanty. 

Ciężko się coś dowiedzieć

- Wiem od znajomego, że takie polowania będą. Szukałam na ten temat informacji w internecie i ciężko cokolwiek znaleźć

- mówi mieszkanka powiatu kolbuszowskiego. 

Zdaniem kobiety taka wiadomość powinna zostać szeroko rozpropagowana.

- Sezon grzybowy cały czas trwa. Sama chodzę na grzyby. W niedzielę czasami wybieramy się na spacer z dziećmi do lasu. Wolałabym wiedzieć, że gdzieś obok są myśliwi z bronią. Poza tym dużo osób chodzi z psami do lasu

- dodaje nasza rozmówczyni i stwierdza:

- Na stronach urzędów mamy zapowiedzi sesji, informacje o dniach seniora, czy zapowiedzi konkursów. O tym, że trzeba uważać, bo w lesie będą myśliwi strzelać, ani słowa.

Mało ważna informacja?

Na terenie powiatu kolbuszowskiego działa kilka kół łowieckich. Myśliwych będzie można spotkać w lasach przez najbliższe kilka miesięcy. Jak twierdzą urzędnicy, terminy polowań dopiero spływają do urzędów. Takie dane, zgodnie z prawem (Ustawa prawo łowieckie) koła muszą przekazać samorządom.

Ci z kolei, mają obowiązek przekazać tę informację dalej, do publicznej wiadomości najpóźniej w ciągu 5 dni, od momentu jej otrzymania. Mają to zrobić "(...) w sposób zwyczajowo przyjęty w danej gminie oraz przez obwieszczenie i na stronie internetowej urzędu gminy" - czytamy w ustawie. 

Jak to wygląda w praktyce? Część gmin nie publikuje takich danych wcale. Przykładem jest gmina Niwiska. Inne mają je mocno nieaktualne - gmina Cmolas miała ostatni zamieszczony plan polowań na sezon 2018/2019. Informację zaktualizowano po naszym telefonie. 

W przypadku wszystkich samorządów takie dane, o ile są, trudno jest znaleźć mieszkańcowi, który zwykle skupia się wyłącznie na stronie głównej, gdzie są zamieszczane aktualności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy